Koerailm tulekul! Lähipäevil on oodata vihma, lörtsi ja isegi lund

 (43)
29. aprill 2017
Foto: Madis Veltman

Ilmateenistuse andmeil on maikuu esimesteks päevadeks oodata tõelist koerailma, sest temperatuur langeb tuntavalt ja taevast tuleb nii vihma, lörtsi kui ka lund.

Homme öösel on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +3, rannikul kuni +7 kraadi.

Homme päeval tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Hommikupoolikul puhub valdavalt lõunakaare tuul 1-7, pärastlõunal edelatuul 3-9, õhtul põhjarannikul puhanguti 12 m/s. Sooja tuleb 14-18, rannikul kohati 10 kraadi. Tuleoht on äärmiselt suur.

Neljapäeva öösel pilvisus tiheneb ja alates Loode-Eestist hakkab vihma sadama. Puhub lõuna- ja edelatuul 4-9, puhanguti 13 m/s, saartel pöördub tuul loodesse ja põhja. Sooja on 3-8 kraadi.

Neljapäeva päeval tuleb valdavalt pilves ilm. Sajab vihma, õhtul võib sekka tulla ka lörtsi. Tuul pöördub kõikjal läände ja loodesse ning puhub 6-11, puhanguti 15, õhtul saartel kuni 17 m/s. Sooja tuleb 4-9, Kagu-Eestis kuni 11 kraadi.

Reede öö on pilves. Sajab vihma, lörtsi ja lund, hommikul jääb sadu harvemaks. Öö hakul puhub edela- ja läänetuul, pärast keskööd lääne- ja loodetuul 6-10, puhanguti 14 m/s, saartel ja rannikul 9-14, puhanguti kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +4 kraadi.

Reede päeval on oodata pilves selgimistega ilma. Mitmel pool sajab lörtsi ja vihma. Puhub lääne- ja edelatuul 5-11, puhanguti 14-18 m/s. Sooja tuleb 3-7 kraadi.

Seotud lood:

Laupäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab lörtsi ja vihma. Tuul pöördub lõunakaarde ja nõrgeneb 2-8 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +2, rannikul kuni +5 kraadi.

Laupäeva päev tuleb pilves selgimistega. Mitmel pool sajab lörtsi ja vihma. Puhub lõunakaare tuul 4-9, puhanguti kuni 13 m/s. Sooja tuleb 4-9 kraadi.