Koos külma saabumisega tõuseb tugev tuul ja hakkab tuiskama

 (21)
Tormituul tõuseb täna öösel. Ootame lugejate pilte ja teateid ilma vallatustest!
Tuisune Viljandi maantee
Tuisune Viljandi maanteeFoto: Andres Putting

Täna õhtul hakkab tugevnema kagu- ja idatuul, mis puhub täna ja homme kohati kuni 23 m/s. Ühtlasi langeb õhutemperatuur ja tuul suurendab külmatunnet veelgi. Mõnel pool võib peale külma ja tuule oodata ka tuisku.

Riigi ilmateenistus märkis oma nädalaprognoosis, et kolmapäeval tugevneb Skandinaavia põhjaalade kohal arktilise õhumassiga kõrgrõhkkond ning samal ajal liigub Lõuna-Rootsist üle Läänemere ja Leedu kagusse uus aktiivne madalrõhkkond.

"Tänastel andmetel riivab selle tihedama lumesaju serv Saaremaad ja kandub siis edasi Läti kohale. Mandril sajab vaid kohati lund ja sajuhulk on enamasti väike, kuid laialdaselt on pinnatuisku," kirjeldas ilmateenistus kolmapäevast ilma. Lund sajab vahete-vahel ka neljapäeval.

Õhutemperatuur on ööl vastu kolmapäeva -7 kuni -12, saartel ja Eesti lõunapiiri lähistel -2 kuni -7 kraadi, päeva jooksul õhutemperatuur langeb. Väga kõledaks muudab aga ilma tugev tuul - öösel tugevneb kagu- ja idatuul puhanguti 15, saartel ja rannikul 20 m/s, päeval pöördub kirdesse ja püsib õhtuni tugev, puhanguid on kuni 23 m/s.

Riigi ilmateenistuse prognoosi järgi on kirde- ja põhjatuul väga tugev ka veel ööl vastu neljapäeva, puhanguid on sisemaal 15, rannikul 20, öö hakul kuni 23 m/s, päeva jooksul tuul tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on aga veelgi madalam kui kolmapäeval: öösel -10 kuni -15, Kagu-Eestis kuni -19, päeval -9 kuni -13, Kagu-Eestis võib jääda -15 kraadi ümbrusse, saarte rannikul on paar-kolm kraadi kõrgem.

Seotud lood:

Norrakate ilmaportaali yr.no prognoosist tuleb välja, et homseks prognoositakse Tallinna umbes kaheksa kraadi külma, kuid tuule tõttu tundub see kui -15 kraadi. Neljapäevaks on Tallinna oodata -11 kraadi, kuid see tundub sootuks -21 kraadina. Niisiis: kuna puhub tugev tuul, siis tundub külma olevat tegelikust veelgi rohkem.

Hea lugeja, kui torm teeb sinu kodukandis pahandust, lund tuiskab jaburalt palju või temperatuuri langus tekitab veidraid vaatamisväärsusi, või näed lume, tuule, tuisu ja külmaga seoses hoopis miskit ilusat ja toredat, siis saada sellest kirjeldus ja pilt või paar meilegi. Aadress on vihje@delfi.ee, aga kasutada võid ka allolevat vormi:

Saada vihje siit! Tagasi

Tugeva tuule hoiatuse on tänaseks ja homseks ilmateenistus andnud praegu ennekõike aga veekogudele.

Läänemere põhjaosa

3.01. õhtul tugevneb kagu- ja idatuul 14-18, puhanguti 23 m/s.
4.01 hommikul ja päeval kirdetuul 14-18, puhanguti 23 m/s.

Soome lahe lääneosa

4.01. öösel tugevneb kagu- ja idatuul puhanguti 15 m/s.
4.01 hommikul ja päeval kirdetuul 14-18, puhanguti 23 m/s.

Väinameri

4.01 öösel tugevneb kagu- ja idatuul 14, puhanguti 20 m/s.
4.01 hommikul ja päeval kirdetuul 14-18, puhanguti 23 m/s.

Liivi lahe põhjaosa

4.01 öösel tugevneb kagu- ja idatuul 14, puhanguti 20 m/s.
4.01 hommikul ja päeval kirdetuul 14-18, puhanguti 23 m/s.

Soome lahe idaosa

4.01 öösel tugevneb kagu- ja idatuul puhanguti 15 m/s.
4.01 hommikul ja päeval kirdetuul 14, puhanguti 20 m/s.

Peipsi järv

4.01 öösel tugevneb kagu- ja idatuul 8-13 m/s.
4.01 hommikul ja päeval kirdetuul 10-15 m/s.