Krõbe pakane: Väike-Maarjas oli hommikul -26 kraadi tuulekülma

 (18)
Lasnamäe soojatrass
Foto: Ilmar Saabas

Riigi ilmateenistuse prognoosi järgi oli täna öösel külma oodata kuni 20 kraadi. Tuleb nentida, et tegelikkus on veelgi krõbedam.

Temperatuur hakkas eile õhtul järjest langema ja kõige madalamale langes see täna hommikul kell 8. Kõige pakaselisem oli sel ajal Tudus Lääne-Virumaal, kus külma mõõdeti 23,5 kraadi. Samas on see üks ilmateenistuse mitteametlikematest jaamadest. Narvas oli samal ajal -20,4 ja Väike-Maarjas -20,1 kraadi. Ligi 20 külmakraadi oli veel mitmes kohas Eestis, näiteks Võrus (-19,8 kraadi) ja Jõhvis (-19,7 kraadi). Tallinnas oli hommikul 16 kraadi külma.

Kõige soojem oli hommikul kell 8 Saaremaal Roomassaares ja Ruhnu saarel, kus külma mõõdeti veidi alla kümne kraadi. Sõrve mõõtejaama järgi oli seal ainult -6,7 kraadi külma.

Samas on ilm tegelikult veelgi külmem, sest puhus ka õrn tuul. Selle tõttu oli Väike-Maarjas hommikul tajutav õhutemperatuur suisa -26,1 kraadi, Viljandis -25,9, Võrus -25,6 ja Pärnus -25,5 kraadi. Tallinnas -22,2 kraadi.

Tuulekülm muutis ka Roomassaares ja Ruhnus õhutemperatuuri ligi -20-kraadiseks. Sõrve jaamas oli tuulekülm -16,8 kraadi. Tagatipuks hoiatab riigi ilmateenistus, et täna on vähemalt veekogudel oodata kuni 17 m/s puhuvat tuult.

Külmana jätkub ilm terve nädala. Eeloleval ööl võib õhutemperatuur Kagu-Eestis taas -20 kraadini langeda. Homme päeval on õhutemperatuur usutavasti -5 kuni -10 kraadi. Alates neljapäevast nädala lõpuni on öösel oodata -7 kuni -15 kraadi ja päeval 2 kuni 8 külmakraadi.

Foto: kuvatõmmis / riigi ilmateenistus