Kuiva ja sooja ilma jagub veel paariks ööpäevaks


Lumikellukesed
LumikellukesedFoto: Anni Õnneleid

Ilma põhitegijaks sel nädalal on kõrgrõhkkond ja sadu tulemas pole. Päikesepaisteliste ja võrdlemisi tuuliste päevadega kuivavad niidud ja metsaalused kiiresti ning tuleohtlikkus suureneb.

Homne ilm on kuiv ja taevas enamasti selge. Puhub mõõdukas kagu- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösiti -4 kuni +3, päeval 9 kuni 14, meretuulega rannikul kohati 6 kraadi.

Laupäeval on ilm jätkuvalt selge ja sajuta. Puhub nõrk idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -4 kuni +1, saartel kuni +3, päeval 10 kuni 14, meretuulega rannikul kohati 7 kraadi.

Pühapäeval on pilvi veidi enam, kuid on sajuta. Kagu- ja idatuul on sisemaal nõrk, rannikul mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni +4, päeval 7 kuni 12 kraadi.

Esmaspäeval ja teisipäeval sajab kohati sajabvihma ja lörtsi. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni +4, päeval 5 kuni 9, kohati kuni 11 kraadi.

Kolmapäevaks ja neljapäevaks jääme põhjapoolse kõrgrõhuala ja lõunapoolse madalrõhuala piirialale. Kumb neist ülekaalu saavutab on täna veel selgusetu. Igatahes on pilvisem ja madalrõhuala ülekaalu puhul on oodata ka vihmasadu. Puhub idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel +1 kuni +5, päeval 5 kuni 11 kraadi.