Lähipäevad tulevad vihmased, aga leiged: ilm nagu Londonis, kord sajab, kord näitab päikest

 (9)
Enne tormi
Enne tormiFoto: Anni Õnneleid

Homsest algab suvepealinnas tantsumuusikafestival Weekend, mis tervitab traditsiooniliselt nii hea muusika, aga ka sajuse ilmaga. Kui Pärnu plaanidesse ei mahu, tasub siiski pakkida kaasa vihmakeep, sest laupäev-pühapäev toovad sajupilved.

Neljapäeval võib üle Eesti näha päikest, temperatuurid ulatuvad kuni 22 kraadini Lõuna-Eestis. Õhtupoolikul läheb ilm sajusemaks ning sadama hakkab saartel ning Lääne-Eestis.

Öösel vastu reedet jäävad temperatuurid 13 ja 19 kraadi vahele. Soojemalt tasub end riide panna Pärnus, kus saab öötundideni rokkida 13-kraadise soojaga. Päeval sirab vahelduva pilvisusega päike üle terve riigi. Soojemad temperatuurinäidud jäävad Lõuna-Eestisse, rannikul on sooja kuni 21 kraadi.

Laupäeval hakkab sadama. Sajupilv liigub üle-Eesti idasuunal, seega enim vihmahooge võib oodata saartel ja rannikul. Temperatuurinäidud ulatuvad kuni 26 kraadini Lõuna-Eestis, soojemaid näite saab nautida ka Ida-Eestis, kus kraadiklaas võib tõusta kuni 24 kraadini.

Pühapäeval läheb saartel ja rannikul tuuliseks, puhanguti võib puhuda tuul kuni 15 meetrit sekundis. Arvastama peab ka sajuga ning kraadi võrra jahedama ilmaga kui sel nädalal senini. Tallinnas on päeval 17 kraadi, Tartus 16, saartel soojem.