Lähipäevade ilm on kuum, ent oodata on äikest ja suurt sadu

 (6)
Lähipäevade ilm on kuum, ent oodata on äikest ja suurt sadu
Foto: Karli Saul

Lähipäevade ilm on küll väga soe, ent oodata on ka äikest ja kõva vihma.

Neljapäeva ennelõunal on Eesti kohal kõrgrõhuhari, kuid pärastlõunal jõuab Läänemere lõunaosast kohale madalrõhulohk, mis reede öösel üle Eesti kirdesse liigub, teatab ilmateenistus.

Neljapäeva öösel ja ennelõunal on sajuvõimalus alla 25 protsendi, päeval tekib sisemaal üksikuid hoovihmapilvi. Hilisel pärastlõunal alates saartest ja Edela-Eestist läheb sajule. Sajab hoovihma, kohati on sadu tugev, on äikest (sajuvõimalus üle 90%). Tuul on muutlik ja nõrk, kuid äikesega võivad kaasneda tugevad tuulepuhangud. Õhutemperatuur on öösel 10 kuni 15, kohati rannikul 17, päeval 23 kuni 27, pärastlõunal sajupilvede all temperatuur langeb.

Reede öö on veel sajune, on äikest. Päeval lääne poolt alates sajuhood harvenevad. Puhub nõrk või mõõdukas läänekaare tuul. Sooja on öösel 14 kuni 19, päeval 19 kuni 25 kraadi.

Laupäeval laieneb Skandinaaviast Eesti kohale madalrõhuala serv. Öösel on sajuvõimalus alla 25%, päeval jagub pea kõikjale hoovihma (sajuvõimalus 75-95%). Puhub mõõdukas edela- ja lõunatuul. Sooja on öösel 10 kuni 16, päeval 19..24°C.

Pühapäeval on Eesti kohal kõrgrõhuhari ja hoovihma võib sadada kohati (sajuvõimalus 25-50%). Edelatuul tugevneb. Sooja on öösel 12 kuni 17, päeval 19 kuni 24 kraadi.

Esmaspäeval ja teisipäeval teeb ilma madalrõhuala kaguserv. Öösel sajab kohati, päeval mitmel pool hoovihma. Esmaspäeval on sajuvõimalus 75-90%, teisipäeval väheneb 30-70%-ni. Puhub mõõdukas, teisipäeval tugev edelatuul. Sooja on öösel 12 kuni 17, päeval 18 kuni 21 kraadi.

Kolmapäevaks jääme Skandinaavia põhjatippu eemaldunud madalrõhuala lõunaserva. Öösel sajab kohati, päeval mitmel pool hoovihma, (sajuvõimalus 40-75%). Puhub tugev edelatuul. Sooja on öösel 10 kuni 16, päeval 18 kuni 21 kraadi.