Lähipäevade ilm püsib lörtsine

 (18)
Lugeja fotod Eesti talvest
Lugeja fotod Eesti talvestFoto: Delfi lugeja

Lähipäevade ilma Eestis iseloomustab lörts, mida jagub igaks päevaks. Reedel läheb soojemaks ning sadanud lumi hakkab jälle sulama.

Täna hommikupoolikul on saartel ilm selge ja kuiv. Mandril on pilvine. Paljudes kohtades sajab lund, sekka lörtsi. Kohati tuiskab. Pärastlõunal taandub sadu järk-järgult itta ning ilm selgineb. Loodetuul tugevneb kõikjal 7-12, puhanguti 15, rannikul 18-22 meetrit sekundis, õhtul nõrgeneb. Õhutemperatuur on -1..+1 kraadi, pärastlõunal langeb. Teedel on kiilasjää.

Homme lääne poolt alates pilvisus tiheneb. Lume- ja lörtsisadu laieneb saartelt üle mandri, Lääne-Eestis sajab ka vihma, õhtul sadu lakkab. Puhub läänekaare tuul 4-10, saartel puhanguti 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -2..+2 kraadi.

Neljapäevalpilvisus tiheneb. Kohati sajab veidi vihma või lörtsi. Edelatuul tugevneb 6-11, rannikul puhanguti 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 0..+4 kraadi.

Reedel on vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub läänekaare tuul 4-10 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on +2..+5 kraadi.