Lähipäevadel ilusa talveilma naasmist loota ei ole

 (8)
Lörtsine ilm
Lörtsine ilmFoto: Ilmar Saabas

Ilmateenistuse andmetel lähipäevil ilusa ja lumise talveilma naasmist loota ei ole. Õhutemperatuur kõigub nulli ümber ja sajab nii lund, lörtsi kui ka vihma.

Homme öösel on pilves selgimistega ja olulise sajuta ilm. Vastu hommikut pilvkate tiheneb, saartel sajab veidi vihma. Kohati on udu ja jäidet. Öö hakul puhub loodetuul 3-9, rannikul puhanguti kuni 12 m/s, pärast keskööd nõrgeneb läänekaare tuul 1-6 m/s. Õhutemperatuur langeb -3 kuni -8 kraadini, saartel ja läänerannikul on -2 kuni +2 kraadi.

Homme päeval tuleb pilves ilm. Lääne-Eestis sajab veidi vihma, sekka lörtsi, õhtupoole tuleb Kesk- ja Ida-Eestis lörtsi ja lund. Mitmel pool on udu ja jäidet. Hommikupoolikul puhub läänekaare tuul 1-6, pärastlõunal lõuna- ja edelatuul 3-9 m/s, õhtul pöördub tuul saartel ja läänerannikul loodesse. Õhutemperatuur on -3 kuni +2, saartel kuni +4 kraadi.

Reede öösel on oodata enamasti pilves ilma. Mitmel pool sajab lund ja lörtsi, kohati ka vihma. On jäiteoht. Hommikuks sajud harvenevad. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +3 kraadi.

Reede päev tuleb pilves selgimistega. Ida-Eestis sajab kohati lund ja lörtsi, on jäiteoht. Puhub valdavalt läänekaare tuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +4 kraadi.

Laupäeva öösel on pilves ja olulise sajuta ilm. Puhub läänekaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +3 kraadi.

Laupäeva päeval tuleb pilves ilm. Pärastlõunal sajab lääne poolt alates lörtsi ja vihma, Ida-Eestis ka lund. Puhub lõuna- ja edelatuul 3-9 m/s, õhtul pöördub saartel loodesse. Õhutemperatuur on 0 kuni +3 kraadi.

Pühapäeva öösel pilvisus hõreneb. Öö hakul sajab Ida-Eestis lund ja lörtsi. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -5, saartel kuni +2 kraadi.

Pühapäeva päeval tuleb pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, lörtsi ja vihma, on jäiteoht. Päeva jooksul pöördub tuul loodesse ja põhja ja tugevneb 5-12, rannikul puhanguti kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +3 kraadi.