Lähipäevadel on oodata kuni 12 külmakraadi, nädala lõpus tõuseb temperatuurinäit nulli lähedale


Lumesadu Tallinnas
Lumesadu TallinnasFoto: Hendrik Osula

Selle nädala kõige külmemal päeval neljapäeval langeb õhutemperatuur öö hakul Ida-Eestis kuni -12 kraadini. Järgnevatel päevadel temperatuurinäit aga jällegi tõuseb ning on valdavalt nulli ringis. Sajab veidi lund ja lörtsi, puhub tugev edelatuul.

Kolmapäeval liigub kõrgrõhuvöönd Eesti kohale ning õhtuks eemaldub juba Venemaale. Ilm on sajuta. Öö ja ennelõuna on rahulik, pärastlõunal Loode-Eestist alates lõunakaare tuul tugevneb. Õhutemperatuur on -3..-8, Eesti idapoolses osas langeb hommikuks kohati -10°C ümbrusse, päeval on Lääne-Eestis -1..-4, Kesk- ja Ida-Eestis -4..-7°C.

Neljapäeval liigub üle Skandinaavia põhjatipu aktiivne madalrõhkkond ja selle lõunaserva mööda jõuab Läänemere äärde soojem õhumass. Sajab veidi lund ja lörtsi, lääne poolt alates muutub sadu järk-järgult vesisemaks. Puhub tugev edela- ja läänetuul, puhanguid sisemaal 13, rannikul 15 m/s. Õhutemperatuur öösel Lääne-Eestis 0..-5, hommikuks tõuseb +1..+3°C-ni, Kesk- ja Ida-Eestis -3..-8, öö hakul Eesti kagunurgas kuni -12°C, päeval Lääne-Eestis +1..+3, Ida-Eestis ennelõunal veel -1..-5, pärastlõunal tõuseb 0°C ümbrusse.

Seotud lood:

Reedel tugevneb Läänemere ääres väike kõrgrõhuhari. Pilved hõrenevad ja ilm on sajuta. Lääne- ja loodetuul on öösel veel võrdlemisi tugev, päeval nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -1..+2, päeval 0..+4°C.

Laupäeval püsib kõrgrõhkkonna ülekaal ja ilm püsib sajuta. Puhub mõõdukas edela- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, rannikul kuni +1, päeval -2..+2°C.

Pühapäeval liigub uus madalrõhkkond Skandinaavia põhjatipule ja survestab ka Läänemere ümbrust. Lõuna- ja edelatuul tugevneb. Suuremat sadu ei tule, kuid üksikutes kohtades võib veidi lund ja lörtsi tulla, rannikul ka vihma tibutada. Õhutemperatuur on öösel 0..-4, päeval -1..+3°C.

Esmaspäeval laieneb madalrõhkkond servaga Läänemere äärde, idapoolne kõrgrõhkkond jääb aga tänastel andmetel paigale. Kahe rõhuala piirimail puhub tugev lõuna- ja kagutuul. Mõnes kohas sajab lund ja lörtsi, rannikul pole välistatud ka vihm. On jäiteoht! Õhutemperatuur on öösel 0..-5, päeval -3..+2°C.

Teisipäeval vastasseis kahe rõhuala vahel püsib ning tõenäoliselt jääb tuul tugevaks. Saju võimalus püsib. Õhutemperatuur on valdavalt miinuspoolel, Lääne-Eesti rannikualadel tõuseb üle 0°C.