Lähipäevil saab end päikese käes tuulutada, kevad saabub lörtsi ja lumega

 (15)
Inimesed vabas õhus
Inimesed vabas õhusFoto: Andres Putting

Ilmateenistuse nelja ööpäeva prognoos näitab vihma, püsivat tugevat tuult, kuid ka päikselist kuni kaheksakraadist kevadilma. Kui soojalt riidesse panna, lubab lähipäevade ilm head võimalust end kodusest koroonaisolatsioonist vahepeal värskes õhus pargis või terviserajal tuulutamas käia.

Ilmateenistuse teatel on täna küll päikest, aga pilvisus tiheneb. Õhtul võib sadada mõnel pool vähest vihma. Lõuna- ja edelatuul tugevneb 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 15-17 m/s. Õhutemperatuur on +3 kuni +7 kraadi.

Ööl vastu kolmapäeva on pilves, üksikute selgimistega ilm. Kohati sajab veidi vihma või lörtsi. Puhub edelatuul 4-10, puhanguti 13, rannikul 15-17 m/s. Õhutemperatuur on +1 kuni +5 kraadi.

Kolmapäeval on pilves ilm. Saartele jõuab hommikul sajuala ja levib üle kogu maa, sajab vihma, mandril kohati sekka lörtsi. Sadu on kohati tugev. Õhtul saartelt alates sadu harveneb. Puhub edelatuul 4-10, puhanguti 13, rannikul 15-17 m/s, pärastlõunal tugevneb saartel ja Liivi lahe ümbruses, õhtu poole ka mandril edela- ja läänetuul iiliti kuni 20, rannikul kuni 23 m/s. Õhutemperatuur on +4 kuni +8 kraadi.

Neljapäeval on öö hakul pilves ilm. Sajab lörtsi ja vihma. Pärast keskööd lääne poolt alates järk-järgult selgineb ja sadu lakkab. Puhub lääne- ja loodetuul 5-10, rannikul puhanguti 15, öö hakul Liivi lahe ümbruses ja Lõuna-Eestis edelatuul 8-13, puhanguti 18 m/s. Õhutemperatuur on 0..+4°C.

Seotud lood:

Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub läänekaare tuul 5-11, rannikul puhanguti 15-17 m/s. Õhutemperatuur on +4 kuni +8 kraadi

Kevad algab tänavu ööl vastu reedel kl 3.50. Selleks ajaks pilvisus tiheneb ja mitmel pool sajab lund, lörtsi ja vihma. Tihedam on sadu Lääne- ja Lõuna-Eestis. Öö hakul puhub läänekaare tuul 3-9, pärast südaööd pöördub põhjakaarde 4-10, põhjarannikul põhja ja kirdetuul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +3 kraadi.

Kevade esimesel päeval pilvisus hõreneb. Ennelõunal sajab saartel ja Lõuna-Eestis mitmel pool lund, lörtsi ja vihma, pärastlõuna on olulise sajuta. Puhub põhjakaare tuul 5-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi.

Kuid siis tuleb talvisem ilm. Ööl vastu laupäeva on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hooti lund. Puhub põhjakaare tuul 3-9, rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni -7 kraadi.

Laupäeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab hooti lund. Puhub põhjakaare tuul 3-9, rannikul kuni 11, puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +2 kraadi.

Allikas: ilmateenistus.ee