Lähipäevil võib mitmel pool lund sadada

 (9)
Lumesadu Viljandimaal
LumesaduFoto: Kenno Soo

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt võtab ilm alates reedest paariks päevaks pisut talvisema ilme ja vihma asemel võib ka lund ja lörtsi sadada.

Ööl vastu homset on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vihma ja lörtsi. Puhub loode- ja läänetuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +3 kraadi.

Homme päeval on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab nii vihma, lörtsi kui ka lund. Puhub loode- ja põhjatuul 3-8, rannikul puhanguti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi.

Ööl vastu reedet on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lörtsi ja lund. Puhub loode- ja põhjatuul 5-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2 kraadi.

Reede päeval on samuti pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund või lörtsi, pärastlõunal saju tõenäosus väheneb. Puhub loode- ja põhjatuul 5-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +1 kraadi.

Ööl vastu laupäeva on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub valdavalt põhjatuul 5-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -4 kraadi.

Laupäeva päeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Põhjatuul nõrgeneb 3-9 m/s ja pöördub pärastlõunal läänekaarde. Õhutemperatuur on -3 kuni +1 kraadi.

Pühapäeva öösel on pilves ilm. Kohati sajab lund ja lörtsi. Lääne- ja edelatuul tugevneb 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni -6, saartel ja läänerannikul kuni +2 kraadi.

Pühapäeva päeval on pilves ilm, taas läheb soojemaks. Sajuala taandub itta, õhtul jõuab Lääne-Eestisse uus vihmasadu. Puhub edelatuul 6-12, rannikul puhanguti 16, saartel kuni 18 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +4 kraadi.