Laupäeval saabuvad miinuskraadid ja lumi, Ida-Eestis võib temperatuur -10 kraadini langeda

 (18)
Lumesadu Kardrioru pargis
Foto: Ahto Sooaru

Ilmateenistuse teatel on sel nädalal jätkuvalt sügisene ilm, reedel aga langeb temperatuur kiiresti, mis muudab teed väga libedaks. Laupäevast on oodata juba miinuskraadide ja pisut lund.

Homme öösel sajab siin-seal veidi lörtsi ja vihma. Lõunatuul tugevneb 5-12, rannikul puhanguti 14, vastu Läänemerd kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on -1..+3 kraadi.

Homme päeval sajab tihedat vihma, idapoolsetes maakondades rohkelt lörtsi. Tuul pöördub edelasse ja nõrgeneb keskpäevaks, õhtul muutub uuesti tugevamaks. Õhutemperatuur on 0..+5°C.

Kolmapäeval, 8. jaanuaril sajab aeg-ajalt vihma, öösel tuleb idapoolsetes maakondades veel sekka ka lörtsi. Edelatuul on öösel tugevam, päeval jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel +2..+6 kraadi.

Neljapäevaks sajab puhanguti veidi vihma ja lörtsi. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhtupoolikul pöördub tuul loodesse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0..+5 kraadi.

Liiklusolud muutuvad keeruliseks

Reede öösel pöördub tuul kagusse ja tugevneb. Alates Edela-Eestist läheb sajule, sajab nii vihma kui lörtsi. Hommikuks laieneb sadu üle Eesti ja muutub intensiivseks. Päeval liigub tsükloni kese tõenäoliselt üle Lõuna-Eesti, katab kogu territooriumi tihedate sajupilvedega. Põhiliselt sajab lörtsi, ennelõunal veel ka vihma.

Tuul puhub Lõuna-Eestis edelast, Põhja-Eestis pöördub kirdesse ja tugevneb. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0..+5 kraadi, pärastlõunal Põhja-Eestist alates langeb kiiresti langeb ja on õhtul juba valdavalt alla nulli. Kiire ilmamuutus muudab teed libedaks ja liiklusolud keeruliseks!

Seotud lood:

Laupäeva öösel sajab eemalduva madalrõhkkonna järel lund. Puhub tugev põhja- ja kirdetuul, puhangud ulatuvad 15, põhjarannikul 18 m/s. Päeval sajab aeg-ajalt lund, sadusid on hõredamalt ja need on nõrgad. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel -1..-6 kraadi, Ida-Eestis võib -10 kraadini langeda.

Pühapäeva öö ja ennelõuna tulevad suurema sajuta. Öösel puhub mõõdukas loodetuul. Õhutemperatuur on -6..-11 kraadi, pole välistatud, et Ida-Eestis langeb veel paar-kolm kraadi madalamale. Päeval läheneb madalrõhulohk ning toob Lääne- ja Edela-Eestisse veidi lund. Õhutemperatuur on -2..-8 kraadi.

Esmaspäeva öösel ja päeval on sadusid harva. Tuul on võrdlemisi nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel -8..-13 kraadi, päeval tõuseb Lääne- ja Loode-Eestis 0..-5 kraadini, Kesk- ja Ida-Eestis on -4..-9 kraadi.