Lumi tuleb maha! Ilm keerab külmemaks ja esmaspäev toob tuisuhood

 (11)
tuisk
tuiskFoto: Siim Lõvi

Vaikselt aga kindlalt keerab ilm Eestis natuke külmemaks. Sajab lund, võib tuisata, aga siin ja seal on ka sula.

Esmaspäeva öösel on pilves ilm. Lumesadu levib ida suunas, saartel võib ka lörtsi tulla. Kohati tuiskab. Puhub kagutuul 4-10, rannikul puhanguti kuni 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 0..-5, Ida-Eestis kuni -7 kraadi.

Esmaspäeval on mandril pilves ilm. Sajab lund, on pinnatuisku. Saartel on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab lund, õhtul rannikul ka lörtsi. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9, ennelõunal rannikul puhanguti 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 0..-5 kraadi.

Teisipäeval on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vähest lund, saartel ka lörtsi. Puhub lõunakaare tuul 2-8 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -1..-5, saartel ja läänerannikul kuni +1 kraadi.

Kolmapäeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub lõunakaare tuul 2-8 meetrit sekundis, pärastlõunal tugevneb saartel ja rannikul lõuna- ja kagutuul 4-10, puhanguti 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -1..-7, saarte rannikul 0 kraadi lähedal.

Neljapäeval on pilves selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub kagutuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti 14 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -2..-7, kohati kuni -9 kraadi.