Maanteeamet manitseb: homsest enam 110 km/h sõita ei tohi

 (28)
Maanteeamet manitseb: homsest enam 110 km/h sõita ei tohi
Foto: Ilmar Saabas

Maanteeamet teehoolde tellijana kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad on talihooldeks valmis, kuid sellele vaatamata võivad teed muutuda ootamatult libedaks, mistap ei kehti homsest enam ka 100 ja 110 km/h.

Ilmateenistus ennustab homseks tuule tugevnemist ning lörtsi- ja lumesaju jõudmist saartelt mandrile ning saju muutumist tihedaks. 26. oktoobriks on oodata saju laienemist üle Eesti ning teeolude muutumist nullilähedase temperatuuri ja tiheneva saju tõttu halvaks.

Seoses muutuvate ilmastikuoludega tühistatakse riigiteedel 25. oktoobrist ka suurima lubatud sõidukiiruse 100 ja 110 km/h kehtivus. Liikleja ootused talvisteks sõidutingimusteks on viidud väga kõrgele, kuid sõidukijuht peab alati arvestama, et talvised sõiduolud erinevad kardinaalselt suvistest ning lumist ja libedat teed tuleb võtta normaalse nähtusena. Talviste teeoludega tuleb ohutult sihtpunkti jõudmiseks varuda rohkem aega.

Talverehvid on kohustuslikud alates 1. detsembrist, ent iga juht peab ise otsustama ilmaolude ja oma planeeritava teekonna põhjal, millal ta seda teeb, manitseb maanteeamet.