Nädala keskel saabub rannailm: sooja tuleb kuni 27 kraadi

 (34)
Prognoosi täiendatud kell 14.20!
Pärnu rand
Pärnu randFoto: Ago Tammik

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on lähimal kolmel päeval ilm sajuta ja päikeseline, kolmapäeval ja neljapäeval on oodata aga suisa suviselt sooja ilma.

Homme nõrgeneb madalrõhuala mõju ning Briti saartelt ulatub üle Eesti kõrgrõhuhari. Ilm on olulise sajuta, kuid öösel tekib mõnel pool udu. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 13, päeval 17 kuni 23 kraadi.

Kolmapäeval on meie kohal kõrgrõhuala. Ilm on sajuta ja tuul nõrk, vaid põhjarannikul tugevneb läänekaare tuul 4-9 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9 kuni 14, päeval 20 kuni 24, rannikul 18 kraadi.

Neljapäevaks jääme nõrgenevasse kõrgrõhuvööndisse. Ilm on sajuta, öösel vaikne, päeval pöördub tuul läänekaarde ja veidi tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 14, päeval 23 kuni 27, rannikul 18 kuni 22 kraadi.

Reedeks liigub üle Soome itta väike madalrõhkkond ja selle lohk koos vihmasajuga jõuab varahommikul Loode-Eestisse ning liigub päeval kiiresti üle Eesti kagusse. Õhtuks on sadu kõikjal lõppenud. Tuul pöördub öösel saartelt alates edelast loodesse ja on üsna tugev, rannikul ulatuvad loodetuule puhangud 15-17 m/s. Madalrõhulohu järel saabub meile põhjast külmem õhumass ja ilm muutub taas jahedamaks. Õhutemperatuur on öösel 11 kuni 16, päeval 15 kuni 19, Kagu-Eestis ennelõunal veel kuni 23 kraadi.

Laupäeval tugevneb Skandinaavia kohal kõrgrõhuala, mis laieneb aeglaselt üle Läänemere. Kohati sajab vähest vihma. Puhub loode- ja põhjatuul 5-12, saartel puhanguti kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel 9 kuni 13, päeval 14 kuni 17 kraadi.

Seotud lood:

Pühapäeval oleme kõrgrõhuala idaservas. Öösel on sajuvõimalus Ida-Eestis veel suur, kuid päev tuleb olulise sajuta. Loode- ja põhjatuul jääb vähehaaval vaiksemaks. Õhutemperatuur on öösel 6 kuni 10, rannikul kuni 13, päeval 14 kuni 18 kraadi.

Esmaspäeval jääme nõrgenevasse kõrgrõhuvööndisse ja ilm on olulise sajuta. Puhub valdavalt nõrk põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 5 kuni 9, rannikul kuni 13, päeval 15 kuni 20 kraadi.