Nädalalõpp tuleb soe, kuid sajune

 (7)
Ilm
TaevasFoto: Andres Putting

Nädalalõpul on oodata sooja ilma, kuid suureneb sajuvõimalus. Pühapäeval võib tulla ka äikest.

Homne päev tuleb pilvine ning öösel on oodata ka hoovihma. Kõrgrõhkkonna kese jääb Põhjamere kohale, kuid samal ajal katab Eesti uue madalrõhuala loodeserv. Öösel sajab hoovihma peamiselt Ida-Eestis, ennelõunal Lääne-Eestis. Õhtuks jõuab Kagu-Eestisse uus ports sajupilvi. Puhub põhja- ja kirdetuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on öösel 12 kuni 16, päeval 18 kuni 23 kraadi, kirjutab ilmateenistus oma nädalaprognoosis.

Reedel ilmakaardil muutusi pole, kohati sajab hoovihma. Suurem sajuvõimalus, 50-75% on Lõuna- ja Ida-Eestis. Puhub mõõdukas põhja- ja kirdetuul. Õhutemperatuur on öösel 13 kuni 17, päeval 19 kuni 24 kraadi.

Laupäevaks madalrõhuala kese eemaldub veelgi. Mitmel pool võib tulla hoovihma, kuid sajuhulgad on väikesed. Põhjakaare tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 13 kuni 17, päeval 20 kuni 26 kraadi.

Pühapäevast kuni järgmise kolmapäevani oleme rõhuväljas, kus õhumass on niiske, soe ja ebapüsiv. Päevasel ajal arenevad mitmel pool rünksajupilved ja on äikest. Äikesepilvedega võivad kaasneda kohati tugev vihmasadu ja rahe ning esineda tugevad tuulepuhangud.

Pühapäeval, esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval sajab päeval mitmel pool hoovihma ja on äikest. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul, kuid äikesega võivad kaasneda tugevad tuulepuhangud. Õhutemperatuur on öösel 13 kuni 18, päeval 22 kuni 28 kraadi.