Nädalavahetusel on oodata lund, järgmisel nädalal läheb ilm veidi külmemaks

 (1)
Hommikune lumi Tallinnas, 26.10.2017
Tallinn, Viru väljakFoto: Hendrik Osula

Eeloleval nädalavahetusel on oodata, et tänane ilm jätkub, ka temperatuurid jäävad samaks. Lumesadu jätkub ka järgmisel nädalal, mil ilm läheb natukene külmemaks.

Täna hilisõhtul liigub üle Eesti lumepilvi, pärast keskööd on sajupilvi hõredamalt. Puhub mõõdukas tuul. Õhutemperatuur langeb hommikuks -7 kuni -12 kraadini, meretuulega rannikul kuni -4 kraadini. Päeval on kohatiste lumehoogude võimalus eelkõige rannikul. Tuul pöördub edelasse ja tugevneb sisemaal kuni 10, rannikul puhanguti 14, saartel kuni 16 meetrini sekunids. Õhutemperatuur on -4 kuni -7, saartel ja läänerannikul 0 kuni -3 kraadi.

Pühapäeval liigub loodevoolus üle Eesti madalrõhulohk. Öösel on lumehooge laialdaselt. Puhub tugev edela- ja läänetuul. Päeval on üksikuid lumehooge. Lääne- ja loodetuul päeva peale nõrgeneb. Õhutemperatuur on -3 kuni -8, öö hakul saarte rannikul 0 kraadi lähedal.

Esmaspäeval tuleb kohatisi lumesajuhooge. Läänekaare tuul on öösel mõõdukas, päeval nõrk. Õhutemperatuur on öösel -8 kuni -12, selgema taeva korral langeb sisemaal -15 kraadi ümbrusse, meretuulega rannikul kuni -4, päeval -5 kuni -10, meretuulega rannikul kuni -2 kraadi.

Teisipäeval on ilm rahulik. Kohatised lumehood on enamasti nõrgad. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12, sisemaal võib kohati -15 kraadi ümbrusse langeda, meretuulega rannikul on kuni -5, päeval -5 kuni -10, saarte rannikul kuni -3 kraadi.

Kolmapäeval tuleb Eesti lääne ja loodeosas lund. Edela- ja lõunatuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -8 kuni -13, sisemaal langeb kohati -15 kraadi ümbrusse, meretuulega rannikul on kuni -5, hommikuks tõuseb, päeval -2 kuni -7 kraadi.

Neljapäeval sajab siin-seal lund. Tuul on mõõdukalt tugev. Õhutemperatuur on -3 kuni -8, idapoolsetes maakondades langeb alla -10 kraadi, päeval oluliselt ei tõuse.