Olenemata sombusest nädalast on pühapäeval oodata kuni 17 kraadi sooja!

 (5)
Kevad Keilas
Foto: Andres Putting

Riigi ilmateenistuse andmetel tuleb käesoleva nädala lõpp soe, ent esineb ka hoovihma võimalus. Uue nädala alguses saame veel suvesoojust nautida, kuid kevadpühal langeb õhutemperatuur 13 kraadini, ilm on pilves ja sajune.

Neljapäeval ulatub Eesti kohale Skandinaavia põhjatipus asetseva madalrõhkkonna lõunaserv. Selle mõjul tuleb meil muutliku pilvisusega ilm. Öösel sajab kohati hoovihma, päeval on sajuhood sagedasemad. Puhub läänekaare tuul 3-9 m/s, päeval Liivi lahe piirkonnas puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni 5 kraadini, päeval jääb 6 ja 12 soojakraadi vahele.

Reedel jääme endiselt Põhja-Euroopas laiuva madalrõhuala lõunaserva. Taevas on pilvisem ja hoovihma tõenäosus suurem päevasel ajal. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul. Õhutemperatuur on öösel 1 kuni 6, päeval 7 kuni 12 kraadi.

Laupäeval sirutub Ukrainast Baltimaade kohale kõrgrõhuhari. Öö on sajuta, päeval arenevad välja üksikud hoovihmapilved. Puhub valdavalt läänekaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on öösel 1 kuni 6, päeval 10 kuni 13 kraadi, meretuulega rannikul 7 kuni 9 soojakraadi.

Seotud lood:

Pühapäeval liigub üle Eesti madalrõhulohk ning toob soojema õhumassi. Kohati sajab hoovihma. Tuul puhub öösel lõunakaarest, päeval pöördub läänekaarde ning on suhteliselt nõrk. Õhutemperatuur on öösel 1 kuni 5, rannikul kuni 8, päeval 12 kuni 17, meretuulega rannikul 8 kraadi.

Esmaspäeva öösel moodustub Baltimaade kohale kõrgrõhuvöönd, päeval survestab seda Kesk-Euroopast lähenev madalrõhkkond. Öö tuleb valdavalt kuiv ja nõrga läänekaare tuulega. Õhutemperatuur on 0 kuni 5 kraadi. Päev on olulise sajuta, tuul pöördub itta ja kirdesse ning tugevneb 5-10 m/s, rannikualadel õhtul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on 12 kuni 17 kraadi, meretuulega rannikud on märksa jahedamad.

Teisipäeval, esimesel mail jõuab madalrõhkkond Kesk-Euroopast Läänemerele. Selle mõjul tõmbub taevas Eesti kohal tihedamalt pilve ja ilm läheb sajule. Puhub võrdlemisi tugev ida- ja kirdetuul. Õhutemperatuur on öösel 3 kuni 8, päeval 8 kuni 13 kraadi.

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond Läänemere kohalt edasi kirdesse ja hääbub. Öö tuleb suuremas osas vihmane, päeval saju tõenäosus kahaneb. Tuul pöördub läänekaarde ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 5 kuni 10, päeval 8 kuni 13 kraadi, taeva kiiremal selgimisel võib tõusta paar-kolm kraadi kõrgemale.