Ööl vastu homset võib tulla kuni 15 kraadi külma

 (24)
Talvine hommik Tallinnas 09.02.2018
Talvine hommik Tallinnas 09.02.2018Foto: Hendrik Osula

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt pakub viimaste päevade pehmetele talveilmadele vaheldust neljapäeva öö, mil võib tulla kuni 15 külmakraadi. Edaspidi muutub ilm taas pisut soojemaks, saabuvad madalrõhkkonnad toovad ka lumelisa.

Täna tugevneb idapoolse kõrgrõhkkonna mõju ja on vaid üksikute nõrkade sajuhoogude võimalus. Tuul nõrgeneb ja puhub lõunakaarest. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni -7, saarte rannikul kohati 0, päeval 0 kuni -4, saartel kuni +1 kraadi, õhtul langeb kiiresti.

Homme, neljapäeval ulatub idapoolse kõrgrõhkkonna serv Eestini. Ilm on sajuta ja laiguti selgema taevaga. Öö on rahulik, päeval muutub kagutuul tuntavamaks. Õhutemperatuur langeb öösel saartel ja läänerannikul -3 kuni -8, mandril -10 kuni -15 kraadini, päeval on saartel -4 kuni -5, mandril -7 kuni -10 kraadi.

Reedel madalrõhkkonna surve suureneb. Siin-seal sajab kerget lund. Kagutuul on tuntav eelkõige saartel. Õhutemperatuur on öösel -7 kuni -12, saarte rannikul kuni -5, päeval -1 kuni -6 kraadi.

Laupäeval jääb Eesti madalrõhkkonna servaalale. Sajab vähest lund, saartel ka lörtsi. Tuul puhub lõunakaarest, õhtul pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni -7, päeval 0 kuni -4 kraadi.

Pühapäeval sajab eemalduva madalrõhkkonna järel veel vähest lund, suurem on saju võimalus Eesti idapoolses osas. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni -7 kraadi, päeval -1 kuni -5 kraadi.

Seotud lood:

Esmaspäeva öö on kõrgrõhuvööndi mõjul sajuta ja rahulik. Päeval läheneb Skandinaaviast uus madalrõhkkond, tuul pöördub lõunakaarde ja hakkab tugevnema. Õhtul jõuab Loode-Eestisse lumesadu. Õhutemperatuur on öösel -3 kuni -9 kraadi, päeval 0 kuni -5 kraadi.

Teisipäevaks muutub madalrõhkkond aktiivseks ja liigub üle Läänemere lõuna poole ning selle servas sajab meil vahetevahel lund, tihedam on sadu saartel ja läänerannikul. Puhub tugev idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -5 kuni -10 kraadi, saarte rannikul on pehmem, päeval -2 kuni -6 kraadi.