PÕHJALIK ÜLEVAADE: Prognoositud leitsaku valguses: milliseid jaane lubavad Eesti eri paikadesse välismaa ilmaportaalid?

 (17)
VAATA enda kodukoha ilmaprognoosi!
PÕHJALIK ÜLEVAADE: Prognoositud leitsaku valguses: milliseid jaane lubavad Eesti eri paikadesse välismaa ilmaportaalid?
Foto: Marge Raasik, erakogu

Norra ilmaportaali yr.no, Venemaa portaali Gismeteo ja Ühendkuningriigi BBC Weather prognoosi kohaselt tuleb ilm Eestis jaanilaupäeva ööl ja jaanipäeva varahommikul olulise sajuta.

Tallinn

Venemaa ilmaportaali Gismeteo prognoosi kohaselt näeb jaanide ajal Tallinnas nii vihma kui ka päikest. 23. juuni õhtuks lubatakse hoovihma, samas 24. juuni varahommikul peaks taevas juba pilvitu olema. Sooja lubatakse 15 kuni 17 kraadi.

Gismeteo prognoos (Tallinn 23.-24. juuni) -

Norra ilmaportaal yr.no lubab jaanilaupäeva õhtuks Tallinnasse pilvist ilma ja sooja 15 kuni 24 kraadi. Briti BBC Weather prognoosi kohaselt tuleb 23. juuni õhtu aga päikesepaisteline ja sooja on 14 kuni 18 kraadi.

Yr.no prognoos (Tallinn 23.-24. juuni) -
BBC Weather prognoos (Tallinn 23.-24. juuni) -
Seotud lood:

Tartu

Venemaa ilmaportaal Gismeteo lubab jaanilaupäeva õhtuks ning jaanipäeva varahommikuks Tartusse päikesepaistelist ja pilvitut ilma. Sooja tuleb nende prognoosi kohaselt 16 kuni 20 kraadi.

Gismeteo prognoos (Tartu 23.-24. juuni) -

Yr.no prognoosi kohaselt on jaanilaupäeva õhtul aga pilvine ilm ja päikest näeb alles jaanipäeva hommikul (9.00-15.00). Sooja tuleb norrakate prognoosi kohaselt jaaniööl samuti 16 kuni 20 kraadi.

Yr.no prognoos (Tartu 23.-24. juuni) -

Brittide ilmateenistus lubab jaaniööks Tartusse aga vahelduva pilvisusega ilma ja sooja 15 kuni 20 kraadi.

BBC Weather prognoos (Tartu 23.-24. juuni) -

Pärnu

Gismeteo prognoosi kohaselt paistab jaanilaupäeva õhtul Pärnus päike ja ka öösel on ilm pilvitu. Soojatemperatuur jääb vahemikku 15-18 kraadi.

Gismeteo prognoos (Tallinn 23.-24. juuni) -

Norra ilmaportaal yr.no lubab jaanilaupäeva õhtuks Pärnusse oluliselt pilvisemat ilma ja sooja 15 kuni 29 kraadi. BBC Weather prognoosi kohaselt tuleb 23. juuni õhtu küll päikesepaisteline, aga öösel kattub taevas pilvedega. Sooja lubatakse jaaniööks 14 kuni 18 kraadi.

Yr.no prognoos (Pärnu 23.-24. juuni) -
BBC Weather prognoos (Pärnu 23.-24. juuni) -

Paide

Venemaa ilmaportaal Gismeteo lubab jaanilaupäeva õhtuks ning jaanipäeva varahommikuks Paidesse päikesepaistelist ja üldjoontes pilvitut ilma. Sooja tuleb venelaste prognoosi kohaselt 14 kuni 19 kraadi. Yr.no prognoosi kohaselt on jaaniööl aga vahelduva pilvisusega ilm. Sooja tuleb norrakate prognoosi siiski samuti 14 kuni 19 kraadi.

Gismeteo prognoos (Paide 23.-24. juuni) -
Yr.no prognoos (Paide 23.-24. juuni) -

Haapsalu

Gismeteo prognoosi kohaselt paistab jaanilaupäeva õhtul Haapsalus päike ja ka öösel on loota pilvitut ilma. Soojatemperatuur jääb venelaste prognoosi kohaselt vahemikku 16 kuni 18 kraadi.

Gismeteo prognoos (Haapsalu 23.-24. juuni) -

Yr.no prognoosi kohaselt on jaaniööl Paides aga vahelduva pilvisusega ilm ja sooja 16 kuni 19 kraadi.

Yr.no prognoos (Haapsalu 23.-24. juuni) -
Võru

Venemaa ilmaportaal Gismeteo lubab jaanilaupäeva õhtuks ning jaanipäeva varahommikuks Võrru päikesepaistelist ja pilvitut ilma. Sooja tuleb nende prognoosi kohaselt 17 kuni 20 kraadi.

Gismeteo prognoos (Võru 23.-24. juuni) -

Yr.no prognoosi kohaselt on jaanilaupäeva õhtul aga pilvine ilm ja alles ööl vastu jaanipäeva võib Võrus pilvede vahelt päikest näha. Sooja tuleb norrakate prognoosi kohaselt jaaniööl samuti 17 kuni 20 kraadi.

Yr.no prognoos (Võru 23.-24. juuni) -

Eesti ilmateenistuse prognoos

Eesti ilmateenistuse prognoosi kohasel jääme me jaanilaupäevaks kõrgrõhkkonna põhjaserva. Nii öö, päev kui ka õhtu on olulise sajuta (kohatine saju võimalus ~10%). Puhub mõõdukas ja nõrk läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 7 kuni 12, päeval 19 kuni 25 kraadi.

-

Reedel eemaldub kõrgrõhuala kese lõuna poole ja Põhjamerelt kirdesse liikuva madalrõhualast lähtuva sooja frondi pilved liiguvad üle Eesti. Päeva jooksul suureneb hoovihmavõimalus 30-50%-ni. Puhub mõõdukas läänekaare tuul, pealelõunal pöördub lõunakaarde. Õhutemperatuur on öösel 9 kuni 14, päeval 20 kuni 26 kraadi. Õhuvool kaldub lõunasse ja õhtuks saabub lõunast veelgi soojem õhumass.