Rannahooaeg peagi käes! Nädalavahetusel ootab ees kuni 23-kraadine suvesoe

 (21)
Inimesed päevitamas
Foto: Hendrik Osula

Pikk külmaperiood on peagi möödas, juba sel reedel on oodata kuni 21 soojakraadi, laupäeval aga lausa kuni 23 kraadi. Ilmateate prognoos lubab sooja ka esmaspäeval, hetkel teated kaugemale tulevikku kohalikel ilmalehekülgedel ei ulatu.

Homseks vahetub õhumass üürikeseks jahedama vastu. Tugevneva kõrgrõhkkonna mõjul taevas järk-järgult selgineb ja ilm on sajuta. Õhutemperatuur langeb öösel 0°C ümbrusse (-1..+2°C), meremõjuga rannikul on kuni +4..+5°C, päikeselisel päeval tõuseb kuni 12, Lääne- ja Edela-Eestis kuni 15°C-ni, Virumaal, põhjarannikul ja ka Peipsi ääres jääb kraad-kaks alla 10°C piiri.

Kolmapäeva öö on enamasti selge, kuiv ja rahulik. Õhutemperatuur on -1..+3, rannikul kuni +6°C. Päeval suundub kõrgrõhkkond Venemaa poole ja Skandinaaviast läheneb soojema õhuga madalrõhulohk ning järk-järgult lisandub pilvi, aga ilm on veel sajuta. Tuul puhub valdavalt lõunakaarest ja Lääne-Eesti rannikualadel veidi tugevneb. Õhutemperatuur on 13..16, lõunakaare tuulele avatud rannikul kuni 10°C.

Neljapäeval püsib kõrgrõhkkonna ülekaal, kuid selle serva mööda serva mööda edelavoolus liikuvaist sooja ja niiskema õhumassiga seotud pilvedest sajab siin-seal nõrka vihma. Tuul jääb nõrgaks ning puhub öösel lõunakaarest, päeval on muutliku suunaga. Õhutemperatuur on öösel 6..10, päeval 13..18, rannikul ja ka sajupilvede all langeb 10°C lähedale.

Seotud lood:

Reedel püsib Eesti kohal kõrgrõhkkonna serv ühes sooja õhumassiga. Kohati võib hoovihma sadada. Lõunakaare tuul on nõrk. Õhutemperatuur on öösel 7..11, päeval 18..21, meremõjuga rannikul tõuseb veidi üle 10°C ümber.

Laupäeval koondub kõrgrõhkkond Läänemere kohale ning hajutab pilved ja hoiab ilma sajuta. Tuul on nõrk. Õhutemperatuur on öösel 7..12, päeval 18..23, meremõjuga rannikul kuni 13°C.

Pühapäeval kõrgrõhkkonna mõju väheneb ja riivav madalrõhulohk lisab niiskust ning võib kohatisi sajuhooge põhjustada. Tuul pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur on öösel 7..12, päeval 15..20, sisemaal kuni 23°C.

Esmaspäeval tugevneb uuesti kõrgrõhkkond ja selgineva taeva all on ilm sajuta. Puhub põhjakaare tuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on öösel 6..11, päeval tõuseb 20°C lähedusse, meremõjuga rannikul on sooja kuni 13°C.