Rannailmast võib vaid unistada: uus nädal tuleb vihmane ning oodata ka äikesehooge

 (18)
Vihm
VihmFoto: Anna Aurelia Minev

Kui mullust suve jäi ilmestama pikk kuumalaine, siis tänavu on üpris jahe. Uus nädal erilist leevendust ei too. Tõsi, erinevalt sellest nädalast ei pea vähemasti rääkima, et öösel temperatuur nulli lähedal.

Ööl vastu esmaspäeva on vahelduva pilvisusega ilm. Olulise sajuta, kohati tekib udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 5 kuni 10, rannikul kuni 14 kraadi. Päeval sajab kohati hoovihma, võib olla äikest. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7, saartel pärastlõunal lõunakaare tuul 4-10 m/s. Õhutemperatuur on 17 kuni 22 kraadi.

Sarnased on ilmaolud ka teisipäeval. Oodata on nii vihma kui äikest ja temperatuur on kuni 22 kraadi. Kolmapäeval sajab hoovihma pigem Saaremaal ning Lõuna-Eestis. Puhub kirde- ja põhjatuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 18 kuni 23 kraadi.

Üle Eesti on sajuta ilm viimaks ööl vastu neljapäeva. Puhub põhjatuul 4-9, rannikul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on 10 kuni 16 kraadi. Neljapäeva päeval aga sajab Lõuna- ja Ida-Eestis sajab hoovihma. Puhub põhjatuul 4-9, rannikul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on 18 kuni 23 kraadi.