Reedel saabuvad miinuskraadid, pühapäeval lumi ja lörts

 (9)
Lumesadu Tallinnas
Lumesadu TallinnasFoto: Hendrik Osula

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on lähipäevad olulise sajuta ja plusskraadidega. Reedest alates läheb jahedamaks ja pühapäevaks on oodata nii lund, lörtsi kui vihma.

Homme tugevneb idapoolse kõrgrõhkkonna mõju. Üksikutes kohtades võib uduvihma tibutada, kuid suuremat sadu ei tule ja laiguti on ka selgemat taevast näha. Öösel tekib peamiselt Lääne-Eestis udu. Kagutuul öösel nõrgeneb ja päev tuleb juba mõõduka lõuna- ja kagutuulega. Õhutemperatuur on öösel 2 kuni 6, päeval 5 kuni 8 kraadi.

Neljapäeval suureneb taas läänepoolse madalrõhkkonna surve ning vastasseisus Venemaa kõrgrõhkkonnaga muutub kagutuul uuesti tugevamaks, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Ilm on enamjaolt sajuta, vaid saartel võib veidi tibutada. Lõunakaarest saabuv õhumass on suhteliselt soe. Õhutemperatuur on öösel 1 kuni 6, päeval 3 kuni 6 kraadi.

Reedel püsib Eesti kohal kahe rõhuala vastasseis ning kagutuul on ikka võrdlemisi tugev. Märkimisväärset sadu ei tule. Õhumass asendub pisut jahedamaga. Õhutemperatuur on ööpäevaringselt Lääne-Eestis +1 kuni +5, Tallinn-Pärnu joonest ida pool öösel -1 kuni -5, päeval 0 kuni -2 kraadi.

Laupäeval jääb rõhkkondade vastasseis püsima. Kagutuul on jätkuvalt tugev ja nõrgeneb alles pärastlõunal. Ilm on valdavalt sajuta. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -5, saartel -1 kuni +3, päeval -2 kuni +3 kraadi.

Pühapäeval Venemaa kõrgrõhuala mõju väheneb ning lõunavoolus saabub niiskemat õhku juurde. Sellega seoses suureneb päeval ka sajuvõimalus, mandril lume ja lörtsina, saartel vihma näol. Puhub mõõdukas kagu- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -5, saarte rannikul kuni +3, päeval -1 kuni +4 kraadi.

Esmaspäeval ja teisipäeval saab mõjusamaks läänepoolse madalrõhuala mõju, mis toob niiskust.

Esmaspäeval sajab mitmel pool — mandril enamasti vähest lund ja lörtsi, saartel ka vihma. Puhub mõõdukas või nõrk kagu- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on mandril öösel 0 kuni -5, päeval -1 kuni +1, saartel ööpäevaringselt 0 kuni +3 kraadi.

Teisipäeval sajab mitmel pool vihma, mandril kohati ka lörtsi. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni -5, saartel ja Lääne-Eestis -1 kuni +3, päeval lääne poolt alates tõuseb Ida-Eestis 0 kuni +2, Lääne-Eestis +2 kuni +6 kraadi.