Rõõmustage, põllumehed! Nädalavahetus toob vihma ja madalamad temperatuurid, mis jäävad esialgu ka püsima

 (7)
Torm saabumas Viljandis
ViljandiFoto: Kenno Soo

Saabuval nädalavahetusel saab suur suvekuumus läbi ja temperatuurid langevad 20 kuni 25 kraadi kanti, mis on just parajalt mõnus - ei külm ega ka mitte liiga palav. Ka vihma, mida põllumehed ja loodus hädasti vajavad, on nädalavahetusel erinevates Eesti paikades tulemas suuremal hulgal. Selliseks jääb ilm vähemalt kuni järgmise nädala keskpaigani. August tulevat siiski harilikust soojem ja kuivem.

Homme on ilm siiski veel väga kuum ja taevas selge ning sajuta. Väike hoovihma võimalus on pärastlõunal Põhja-Eestis. Tuul on nõrk ja valdavalt lõunakaarest. Õhutemperatuur on öösel 15 kuni 19, rannikul kuni 22, päeval 29 kuni 32 kraadi, rannikul ka 24 kraadi.

Kuna reedel jõuab Eesti kohale madalrõhulohk, sajab juba öösel Lääne-Eestis hoovihma ja on äikest, päev on saartel sajuta, mandril sajab siin-seal hoovihma ja on äikest. Tuul tugevneb päeva jooksul. Õhutemperatuur on öösel 17 kuni 22, päeval saartel ja läänerannikul 25 kuni 30, meretuulega rannikul kuni 22 kraadi.

Laupäeval tuleb öösel siin-seal vihma, päevaks on vihmahood aga laialdased. Väiksem on vihma võimalus Eesti põhjaservas. Õhutemperatuur on öösel 15 kuni 20, päeval langeb meeldiva 20 kuni 26 kraadini, kuid sajuhoogude all langeb alla 20 kraadi. Tuul on tugev.

Pühapäeval puhub jätkuivalt tugev tuul ja kohati sajab hoovihma Õhutemperatuurifoon on Läänemere ümbrusele omase suvesoojaga - öösel 14 kuni 19, päeval 22 kuni 25°C.

Ka järgmise nädala alguses sajab vihma ja temperatuurid püsivad päeval 20 ja 25 kraadi vahel.