Soe vihmahoogudega ilm kestab vähemalt kalendrisügise alguseni

 (5)
Soe vihmahoogudega ilm kestab vähemalt kalendrisügise alguseni
Foto: Raivo Tasso

Suviselt soe vihmahoogudega ilm kestab tõenäoliselt kuni kalendrisügise alguseni, lubab ilmateenistuse nädalaprognoos.

Homme ja laupäeval jääb Eesti Venemaal püsiva kõrgrõhuala läänetiiba. Ilm on enamasti sajuta. Puhub valdavalt idakaare tuul 2-8. Sooja on öösel 5 kuni 11, rannikul kuni 14, päeval 18 kuni 23 kraadi.

Pühapäeval jõuab Läänemerele madalrõhuala idaserv, millele seisab vastu Venemaa kõrgrõhuala. Öö on olulise sajuta, päeval sajab siin-seal hoovihma. Puhub nõrk ida- ja kagutuul. Sooja on öösel 8 kuni 15, päeval 17 kuni 21 kraadi.

Esmaspäeval madalrõhuala ja kõrgrõhuala vastasseis suureneb ning kagutuul tugevneb rannikul kuni 13 m/s. Peamiselt Lääne-Eestis sajab hoovihma. Sooja on öösel 5 kuni 10, rannikul kuni 14, päeval 17 kuni 20 kraadi.

Teisipäeval madalrõhkkonna ja kõrgrõhkkonna vastaseis tugevneb. Siin-seal sajab vihma. Puhub mõõdukas ja tugev kagutuul. Sooja on öösel 6 kuni 10, rannikul kuni 14, päeval 15 kuni 19 kraadi.

Kolmapäeval madalrõhuala mõju suureneb. Mitmel pool sajab vihma. Puhub tugev kagutuul. Sooja on öösel 6 kuni 10, rannikul kohati 14, päeval 16 kuni 20 kraadi.

Neljapäeval jääb Eesti kirdes tugevneva kõrgrõhuala ja edelapoolse madalrõhuala piirialale. Kohati sajab hoovihma. Puhub tugev kagu- ja idatuul. Sooja on öösel 8 kuni 14, päeval 16 kuni 19 kraadi.