Sombusest sügishommikust saab sume suveõhtu: üheslaulmise ajaks peaksid vihmapilved hajuma

 (18)
EV100 üheslaulmine
EV100 üheslaulmise proovFoto: Kiur Kaasik

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt peaks suuremas osas Eestis õhtuks ilm paranema ja Eesti Vabariik 100 suvise peonädala raames Tallinna lauluväljakul ja 40 paigas üle Eesti toimuv EV100 Üheslaulmine mööduma suurema sajuta. Vaid Lõuna-Eestis tuleb õhtuni vihmaga arvestada

Täna suundub madalrõhkkond üle Skandinaavia põhjatipu ja selle lõunaserva mööda liigub madalrõhulohk ühes sajupilvedega üle Eesti. Päeval sajab laialdaselt hoovihma, on äikeseoht (sajutõenäosus 70-90 protsenti, kuid pärastlõunal lääne poolt alates pilved hõrenevad ja sajuhood lakkavad.

Kõige hiljem, lõuna paiku, jõuab sadu Kagu-Eestisse ja seal tuleb siis vihmaga õhtuni arvestada.

Puhub tugev edela- ja läänetuul, puhanguid on 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 14 kuni 19, päeval 19 kuni 22 kraadi, sajupilvede all 17 kraadi ümber.

Homme, iseseisvuse taastamise aastapäeval liigub üle Eesti väike lauge kõrgrõhuhari. Öö on enamasti sajuta ning nõrgeneva läänekaare tuulega. Päeval läheneb merelt madalrõhulohk ja vihmahoogude võimalus on suurem ning seda just pärastlõunasel ajal (tõenäosus Lääne-ja Lõuna-Eestis üle 50 protsendi, ida pool 25-40 protsenti). Tuul pöördub lõunakaarde ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur on öösel sisemaal 10 kraadi ümber, rannikul kuni 16, päeval 20 kuni 22, sajuhoogude all 17 kuni 18 kraadi.