Soojad ilmad läbi? Nädala keskel võib oodata öökülma

 (5)
Öökülm
ÖökülmFoto: Bianca Mikovitš

Reedel alanud kuumalaine ei jää kestma: ilmateenistuse prognoosi järgi võib rannikul olla kuni 12 kraadi sooja, sisemaal kuni 20 kraadi. Kesknädalal võib esineda ka öökülma.

Riikliku ilmateenistuse andmetel suureneb täna loode poolt läheneva madalrõhulohu mõju. Päeva peale lisandub ja kohati sajab hoovihma. Puhub läänekaare tuul 3-5, Soome lahel tugevneb kuni 9, õhtul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on 16..20°C, meremõjuga rannikul kuni 12°C.

Teisipäeval liigub madalrõhulohk üle Eesti. Öösel on üksikuid vihmasabinaid, päeval sajab hoovihma. Puhub mõõdukas edela- ja läänetuul, tugevamaid puhanguid võib teha Soome lahe ääres. Õhutemperatuur on öösel 4..9, päeval 14..18°C, meremõjuga rannikul ja ka sajupilvede all kuni 12°C.

Kolmapäeval tugevneb kõrgrõhkkond. Taevas selgineb ja ilm on sajuta. Tuul nõrgeneb ja pöördub idakaarde. Õhutemperatuur on öösel 3..8, maapinna lähedal on öökülmaoht, päeval 15..20°C, meremõjuga rannikul kuni 12°C.

Neljapäeval kõrgrõhkkond nõrgeneb, aga ulatub vööndina ikka üle Eesti ja ilm on sajuta. Tuul on nõrk. Õhutemperatuur on öösel 2..7, maapinna lähedal langeb 0°C ümbrusse, päeval tõuseb 18..21°C, meremõjuga rannikul kuni 12°C-ni.

Reedel (26.05.) läheneb lõuna poolt madalrõhkkond. On veel vara öelda, kas ja kui kaugele sadu jõuab. Kirde- ja põhjatuul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 3..7, maapinna lähedal ei ole välistatud langus alla 0°C, päeval 15..20°C, meremõjuga rannikul kuni 12°C.