Sügise algus tõi tunnipealt vihma, sadu jätkub ka järgnevatel päevadel

 (11)
Vihm
Foto: Anna Aurelia Minev

Täna kell 14.21 algas sügis ja seoses sellega hakkas näiteks Tallinnas vihma sadama. Vihma võimalust jagub ka järgnevateks päevadeks, päevane õhutemperatuur jääb 15 kraadi ringi.

Reedel liigub madalrõhkkond Venemaa keskoblastite kohalt Laadoga suunas ja selle lääneserv laieneb jõulisemalt üle Eesti. Kohatine vihmasadu on nõrk ning suurem on võimalus Kirde-Eestis ja Liivi lahe ümbruses. Tuul puhub öösel põhjast ja kirdest, päeval enamasti loodest ning ulatub puhanguti 12, rannikul kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel 3..9, maapinnal võib langeda 0°C lähedale, rannikul on kuni 11, päeval 10..14°C.

Laupäeval madalrõhuala aeglaselt hääbub ja selle mõju meie ilmale väheneb. Kohati sajab vihma (sajuvõimalus 50-75%). Puhub mõõdukas põhja- ja loodetuul. Õhutemperatuur on öösel 4..11, päeval 10..14°C.

Pühapäevaks sirutub lõuna poolt Eestisse kõrgrõhuhari. Kohati võib vähest vihma sadada (sajuvõimalus on suurem Ida-Eestis 25-50%). Puhub nõrk põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 1..6, maapinna lähedal langeb 0..-2°C-ni, rannikul kohati kuni 11, päeval 12..15°C.

Esmaspäeval on Eesti kohal kõrgrõhuala lõunaserv ja ilm valdavalt sajuta. Puhub nõrk idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 0..+6, saartel ja rannikul 7..11, päeval 12..17°C.

Teisipäeval kõrgrõhuala eemaldub kirdesse ja Skandinaaviast laieneb õhtuks Läänemerele aktiivse madalrõhuala idaserv. Ilm püsib veel rahulik, vihma võimalus 25-50%. Õhutemperatuur on öösel 1..7 rannikul kohati kuni 11, päeval 12..16°C.

Kolmapäeva öösel võib Šotimaa kohal areneda uus osatsüklon ja see liigub kiiresti Rootsi lõunaossa. Selle tsükloni liikumiskiirusest ja trajektoorist sõltub ka kolmapäevane ilm. Tänastel andmetel tuleb öö sajuta, päeval jõuab saartele tihedam sajuala, mis liigub edasi mandrile. Tsükloni lähenedes kagutuul tugevneb iiliti 14, rannikul 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel 4..11, päeval 10..15°C.