Sünoptik: tormituul kestab veel mitu päeva

 (2)
Anna teada, mida on tuul korda saatnud sinu kodukohas!
Torm Saaremaal
Foto: Irina Mägi

Praegu puhub Eestis väga tugev tuul, kohati suisa 23 m/s. Riigi ilmateenistuse sünoptiku sõnul jätkub praegune kirdetorm veel mitu päeva.

Täna jääb tuul puhuma sarnase jõuga nagu praegu. „Liivi lahel on puhanguid 20-21 m/s, seal võib tulla ka 23 m/s puhanguid, aga siin Soome lahel ja põhjarannikul jääb ta kuni 20 m/s ringi,“ kirjeldas sünoptik. „Püsib täna selline tugev, suhteliselt ühtlane.“

Väikest tuule nõrgenemist on oodata homme päeval, seda pigem ida poolt. „Soome lahe idaosas on homme nõrgem tuul, saartel ja Liivi lahe ümbruses on ilmselt ka homme tugev – 20 m/s ei ole üldse välistatud,“ sedastas sünoptik.

Torm jätkub aga ka reedel. „Korraks reede öösel natuke läheb nõrgemaks, aga reede päevaks läheb tuul uuesti tugevamaks, nii et see kirdetorm püsib veel mitu päeva. Laupäev on ka veel tuuline.“

Praeguste andmete järgi hakkab tuul alates laupäeva õhtust veidi vaibuma, mil torm taandub vaikselt merele. Tuulevaikset ilma ei maksa aga veel loota. „Pühapäeva päeval on rannikualadel veel tugev kirdetuul, 15 m/s puhanguid on täiesti reaalne. Ilmselt päris vaikseks ta ei jää, aga ta ei ole enam nii tugev torm, nagu täna, homme ja reedel on.“

Nende tormiste päevade ajal suurt sadu näha ei ole, kuid sadu võib päris mitmel pool Eestis olla laupäeval. Pärast seda ehk uuel nädalal saab kõrgrõhkkond võimule ja sajud on siis väga üksikud. Ka tuule osas paistab järgmise nädala algus olema natukene rahulikum.

Seotud lood:

Õhumass on praegu jahe, nii et temperatuurid jäävad tagasihoidlikuks ja ilm on üsna kõle. Päeval õhutemperatuur siiski veel miinuspoolele ei lange, küll aga võib see öösel selgimiste korral nulli lähedale langeda, ja kui õhusooja on 2-3 kraadi, siis maapinnal võib ka miinust olla.

Hea lugeja, kui tuul teeb sinu kodukandis pahandust (või sootuks miskit toredat), anna sellest meile teada saates pilt ja/või jutt aadressil vihje@delfi.ee või kasuta allolevat vormi:

Saada vihje siit! Tagasi