Suvi kestab veel! Nädala keskel lubab ilmateenistus kuni 30-kraadist palavust

 (7)
Stroomi rannas
Foto: Andres Putting

Riigi ilmateenistuse nädalaprognoosi kohaselt on järgnevatel päevadel endiselt suviselt soe.

Teisipäeval on Eesti kohal kõrgrõhuala ning ilm on sajuta. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Sooja on öösel 8..13, rannikul kuni 16, päeval 21..27°C.

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond Läänemere lõunavete kohalt kirde poole ning selle vihmapilved ühes äikesega jõuavad päeval Eestisse. Sooja on öösel 14..18, päeval 25..30°C, rannikul kohati kuni 23°C.

Neljapäeva öösel kaugeneb madalrõhulohk ühes hoovihma ja äikesega Eestist kirde-ida suunas. Päevaks tugevneb lääne pool kõrgrõhuala, milles ilm on vähese pilvisusega ja sajuta. Tuul pöördub loodesse ning õhumass vahetub taas värskema vastu. Sooja on öösel 12..18, päeval 19..24°C.

Reedel liigub kõrgrõhkkond aeglaselt üle Soome lahe kagusse. Ilm on sajuta ja tuul nõrk. Jahedamas õhumassis langeb õhutemperatuur selgel ööl sisemaal 10°C ümbrusse, päikeselisel päeval tõuseb 19..23°C-ni.

Laupäeval jääme kõrgrõhuala lääneserva, kus öö on selge ja vaikne. Päeval tekib siin seal pilverünki, kuid püsib kuiv ilm. Puhub nõrk idakaare tuul. Sooja on öösel 8..14, päeval 20..25°C.

Pühapäeval ja esmaspäeval oleme kirde ja ida pool laiuva ulatusliku kõrgrõhuala servas. Ilm püsib sajuta ja on mõõduka idakaare tuulega. Sooja on öösel 9..14, rannikul kohati 17, päevased maksimumid 20..26°C.