Talv läheneb! Nädalavahetusel sajab lund ja lörtsi

 (31)
Talv läheneb! Nädalavahetusel sajab lund ja lörtsi
Foto: Madis Veltman

Nädalavahetusel on oodata kuni viis miinuskraadi ning laupäeval hakkab lund sadama.

Ilmateenistuse prognoosis seisab, et täna päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab vihma, kohati sekka ka lörtsi. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s, õhtul saarte rannikul loodetuul kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on 3 kuni 8 kraadi.

Ööl vastu homset on muutliku
pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab vihma, sekka ka lörtsi. Paiguti tekib udu. Puhub läänekaare tuul 2-8, saartel loodetuul puhanguti kuni 14 m/s.
Õhutemperatuur on -2 kuni 3 kraadi, saarte rannikul kohati kuni 6 kraadi.

Homme päeval on muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab vähest vihma, kohati sekka ka lörtsi. Puhub läänekaare tuul 3-9, põhjarannikul pöördub tuul põhja ja kirdesse puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on 3 kuni 7 kraadi.

Ööl vastu laupäeva aga pilvisus tiheneb. Kohati sajab vihma ja lörtsi, vastu hommikut jõuab Lõuna-Eestisse uus sajuala, mis laieneb põhja suunas. Mandril sajab peamiselt lund ja lörtsi, saartel lörtsi ja vihma. Ida- ja kirdetuul tugevneb 5-10, saartel ja läänerannikul puhanguti 15-17 m/s. Õhutemperatuur on -5 kuni 1, saarte rannikul kohati kuni 5 kraadi.

Laupäeva päeval on pilves ilm. Mandril sajab peamiselt lund ja lörtsi, saartel lörtsi ja vihma ning kohati on sadu tugev. Puhub kirde- ja põhjatuul 7-13, saartel ja rannikul puhanguti 15-20 m/s. Õhutemperatuur on 1 kuni 5 kraadi.

Ka pühapäeval on sarnased ilmaolud. Kohati sajab lund, lörtsi ja vihma. Puhub põhja- ja kirdetuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on päevasel ajal 0 kuni 5 kraadi.