Talv naaseb: ööl vastu homset jõuab Eestisse tihe lume- ja lörtsisadu

 (49)
Teeilmakeskus hoiatab: teeolud muutuvad eeloleval ööl keeruliseks!
Lumine Keila
Foto on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Kesköö paiku saartele jõudev paks pilvemass toob endaga kaasa tiheda lume- ja lörtsisaju, mis laieneb hommikuks üle mandri, teatab ilmateenistus. Siiski ei peatu talv meil pikalt - nädalavahetusel sulatab lume kuni 15-kraadine kevadilm.

Reede öösel läheneb Skandinaaviast madalrõhkkond ja selle paks pilvemass liigub üle mere. Keskööks jõuab sadu saartele ja laieneb hommikuks üle Mandri-Eesti. Sajab lund ja lörtsi ning sadu on tihe, saartel sajab hommiku poole ka vihma. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-8, saartel puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +2 kraadi.

Reede päeval eemaldub madalrõhkkond üle Liivi lahe kagusse. Lääne-Eestist ennelõunal sadu juba taandub. Tallinn-Pärnu joonest ida pool sajab veel lörtsi, sekka ka vihma. Pärastlõunal saab sealgi sadu läbi. Tuul pöördub idakaarde 2-5, rannikul kuni 8 m/s. Õhutemperatuur on 1 kuni 6 kraadi.

Laupäeva ööks tugevneb kõrgrõhuvöönd. Ilm on sajuta, selgema taevaga ning õhutemperatuur langeb sisemaal -1 kuni -6 kraadini, rannikul jääb pisut üle 0 kraadi. Tuul pöördub kagusse ja tugevneb, sest Läänemere poolt avaldab survet madalrõhkkond. Hommikuks pilved tihenevad ning saartel hakkab lörtsi ja vihma sadama, päeva peale laieneb sadu üle Mandri-Eesti. Lõunakaare tuul on võrdlemisi tugev. Õhutemperatuur tõuseb 3 kuni 7, pärastlõunal saartel ja Edela-Eestis 10 kraadini.

Seotud lood:

Pühapäeval liigub Norra merelt madalrõhkkond üle Soome itta ja selle lõunaserva mööda liigub soe õhumass Läänemere ümbrusse. Niiskust jagub vaid kohatisteks vihmahoogudeks. Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 3 kuni 8, päeval jääb meretuulega rannikul 4-5 kraadi piiresse, sisemaal tõuseb paar-kolm pügalat üle 10 kraadi, Lõuna-Eestis võib tõusta 15 kraadi ümbrusse.

Esmaspäeva, kolmanda aprilli öösel liigub üle Eesti madalrõhulohk ning siin-seal sajab vihma. Päeva peale tugevneb kõrgrõhuhari ja suuremat sadu ei tule. Läänekaare tuul on puhanguline. Õhutemperatuur on öösel 2 kuni 6, päeval 8 kuni 11, meretuulega rannikul kuni 5 kraadi.

Teisipäeva öösel on mõjusam kõrgrõhkkond ja ilm on sajuta. Hommikuks tugevneb edelatuul, põhjuseks Skandinaaviast lähenev uus madalrõhkkond. Pilved tihenevad ja päeval sajab kord siin, kord seal vihma. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni +3, päeval 5 kuni 10 kraadi.

Kolmapäeval liigub madalrõhkkond edasi üle Lapimaa itta ja selle lõunaservas on meie ilm võrdlemisi soe ja lühiajaliste vihmahoogudega. Edela- ja läänetuul võib veel tugevamaks tõusta. Õhutemperatuur on öösel 1 kuni 6, päeval 5 kuni 9 kraadi.