Talv tulekul: nädala lõpp toob 14 külmakraadi

 (25)
Heiki Nabi jääaugus
Heiki Nabi jääaugusFoto: Andres Putting

Ilmateenistuse nelja ööpäeva prognoos ennustab nädala lõpuks krõbedaid külmakraade - ööl vastu reedet langeb termomeetrinäit -12 ning ööl vastu laupäeva suisa -14 kraadini.

Kolmapäeval on pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi. Edela-Eestis tuleb sekka ka vihma ja võib olla jäidet. Puhub kirde- ja idatuul 6-12, puhanguti 14, rannikul kuni 20 m/s, pärastlõunal järk-järgult nõrgeneb. Õhutemperatuur on -2..+3, saartel kuni +6 kraadi.

Neljapäeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund ja lörtsi. Puhub kirde- ja põhjatuul 5-11 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on päeval -2...+2 kraadi, öösel -2..-7 kraadi.

Reedel on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib vähest lund ja lörtsi sadada. Puhub põhjakaare tuul 3-10 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on päeval 0..-3, saartel kuni +3 kraadi ning öösel -3..-8, kohati -12 kraadi.

Ööl vastu laupäeva on vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub idatuul 1-7 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -4..-10, kohati -14, saartel kuni +1 kraadi. Päeval pilvisus tiheneb. Lume- ja lörtsisadu laieneb saartelt mandrile, saartel tuleb sekka ka vihma. Õhtu poole tugevneb kagu- ja idatuul 5-12, rannikul puhanguti 15-17 meetrini sekundi. Õhutemperatuur on -4..+1, saarte rannikul kuni +4°C.