Tulemas on ligi 30-kraadine nädal, ent puhkajate rõõmu rikuvad äikese- ja rahehood

 (30)
Vihm
VihmFoto: Andres Putting

Uus nädal tõotab tuua ligi 30-kraadise ilma, ent puhkajate rõõmu kipuvad varjutama äikesehood ning välistatud pole isegi rahe.

Homme on Läänemere kohal nõrk kõrgrõhuala, ida poolt ulatub meieni kauge madalrõhuala serv. Öö on sajuta, päeval sajab kohati hoovihma, on äikesevõimalus, teatab ilmateenistus. Kõige väiksem, alla 25 protsendi on sajuvõimalus Lääne-Eestis, Ida-Eestis on sajuvõimalus suurem (50-75%). Puhub nõrk põhjakaare tuul. Sooja on öösel 14 kuni 18, kohati sisemaal langeb 12ni. Päeval on sooja 22 kuni 27 kraadi.

Esmaspäevast neljapäevani jääb Eesti väheaktiivsesse rõhuvälja. Meie kohal on ebapüsiv soe ja niiske õhumass, kus päevasel ajal arenevad mitmel pool rünksajupilved ja on äikest. Äikesega võivad kaasneda kohati ka tugev vihmasadu ja rahe ning olla tugevaid tuulepuhanguid.

Esmaspäeval ja teisipäeval on öösel sajuvõimalus alla 25 protsendi, kuid päeval sajab mitmel pool hoovihma ja on äikest. Saartel jääb ka päeval hoovihmavõimalus alla 25 protsendi, mandri lääneosas on 25-40 protsenti ja Ida-Eestis 75 protsendi ringis. Puhub nõrk muutliku suunaga tuul, kuid äikesega võivad kaasneda tugevad tuulepuhangud. Õhutemperatuur on öösel 13 kuni 18, päeval 22 kuni 27 kraadi.

Kolmapäeval ja neljapäeval on öösel sajuvõimalus alla 25 protsendi, kuid päeval sajab mitmel pool hoovihma ja on äikest (sajuvõimalus üle Eesti 50-75%). Puhub nõrk muutliku suunaga tuul, kuid äikesega võivad kaasneda tugevad tuulepuhangud. Õhutemperatuur on öösel 13 kuni 18, päeval 22 kuni 27 kraadi.

Reedel on võimalus, et lõuna poolt tugevnev kõrgrõhuhari ulatub Eestisse. Sellisel juhul on lootus kuivemale ilmale. Tuul on jätkuvalt nõrk. Sooja on öösel 12 kuni 18, päeval 22 kuni 26 kraadi.