Uue nädala ilm on valdavalt sajuta, ent endiselt jahe. Öösel langevad temperatuurid juba miinusesse

 (24)
Öökülm
ÖökülmFoto: Rauno Volmar

Tulevad päevad on olulise sajuta, kuid sooja on päeval endiselt vaid kümne kraadi ringis, selgub riigi ilmateenistuse prognoosist.

Täna jääme Venemaal laiuva madalrõhuala lääneserva ja Eesti jaoks avanevad uksed põhjas valitsevale külmale. Kohati sajab hoovihma ja Ida-Virumaal pole välistatud, et vihma sekka pudeneb ka lumekruupe. Loode- ja põhjatuul paisub tugevaks, puhanguid on 15, põhjarannikul kuni 21 m/s, vastu õhtut nõrgeneb. Õhutemperatuur on rannikul kuni 12, päeval 8 kuni 12 kraadi.

Esmaspäeval tugevneb kõrgrõhkkonna mõju. Öö on selgem, olulise sajuta, põhjakaare tuul nõrgeneb ja õhutemperatuur langeb -1 kuni 4 kraadini, maapinnal alla nulli, rannikul on kuni 11 kraadi. Päeval vaheldub päikesepaiste pilverünkadega. On mõne üksiku vihmahoo võimalus. Puhub mõõdukas põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on 7 kuni 11 kraadi.

Teisipäev on kõrgrõhkkonna servas suurema sajuta, vaid üksikutes kohtades tuleb hoog vihma, Kirde-Eestis võib sekka ka lumekruupe pudeneda. Puhub nõrk põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel -1 kuni 5 kraadi, selgema taeva korral võib langeda ka madalamale, kitsal rannikuribal on sooja kuni 10, päeval 7 kuni 11 kraadi.

Kolmapäeval jääme endiselt külma kõrgrõhkkonna haardesse. Ilm on valdavalt kuiv, üksnes põhjarannikul võivad välja areneda mõned hoogsajupilved. Tuul on nõrk ja puhub enamasti põhjakaarest. Õhutemperatuur öösel -1 kuni 4, selgema taeva korral võib langeda taas madalamale, rannikul on kohati sooja kuni 8, päeval 6 kuni 10 kraadi.

Neljapäeva öösel on ilmakujundajaks kitsas kõrgrõhuvöönd, päeval suureneb madalrõhkkonna mõju. Päeval võib kohati hoovihma sadada, tuul pöördub läänekaarde ja tugevneb veidi. Õhutemperatuur on öösel -2 kuni 4, rannikul kuni 8, päeval 6 kuni 10 kraadi.

Reede kujundab ilma madalrõhkkonna edelaserv. Kohati sajab hoovihma. Läänekaare tuultega kandub Eestisse veidi soojem õhumass. Õhutemperatuur on öösel 3 kuni 8, rannikul kuni 11 kraadi, päeval 9 kuni 12 kraadi.