Uus nädal algab vihmahoogudega, ent alates kolmapäevast on oodata päikesepaistelist ilma

 (13)
Uus nädal algab vihmahoogudega, ent alates kolmapäevast on oodata päikesepaistelist ilma
Foto: Andres Putting

Viimastel päevadel on üle Eesti vihma sadanud ja sarnased on ka järgmised päevad. Pööre ilmaoludes tuleb kolmapäeval.

Täna on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab hoovihma. Rannikul on paiguti udu. Puhub valdavalt läänekaare tuul 2-8, põhjarannikul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on 12 kuni 17, rannikul 7 kuni 11 kraadi.

Ööl vastu homset sajab hoovihma, kohati võib olla äikest. Mitmel pool, peamiselt rannikualadel, on udu. Puhub valdavalt läänekaare tuul 2-7 m/s. Õhutemperatuur on 3 kuni 7 kraadi. Homme päeval on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab hoovihma, ennelõunal püsib kohati udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6 m/s. Õhutemperatuur on 12 kuni 16, rannikul 7 kuni 11 kraadi.

Ööl vastu teisipäeva ja teisipäeva päeval on ilmaolud sarnased. Päevasel ajal kerkib õhutemperatuur kuni 16 kraadini, ent rannikul on kohati vaid 6 kraadi. Mitmel pool sajab hoovihma.

Öö vastu kolmapäeva on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Öö hakul puhub valdavalt põhjakaare tuul 2-8 m/s, Soome lahe ääres läänekaare tuul, pärast keskööd pöördub kõikjal läänekaarde. Õhutemperatuur on 2 kuni 7 kraadi.

Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub läänekaare 5-11, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 10 kuni 15, rannikul kohati 7 kraadi. Järgmisel päeval pole samuti vihmasadu oodata. Sooja on kuni 14 kraadi.