Uus nädal algab vihmaselt, nädalalõpp võib tulla samuti sajune, aga vahepeal on paar kuivemat päeva

 (15)
Vihm
Vihma korral on soovituslik end vihmavarju abil kuivana hoidaFoto: Anna Aurelia Minev

Et täna võib äikesevihma kohata Lääne- ja Raplamaal ning vihmasajust pääsevad tõenäoliselt Ida-Virumaa, Võrumaa, Valgamaa, Saaremaa ja Jõgevamaa, siis homseks on riikliku ilmateenistuse andmetel hoovihma oodata igas maakonnas peale Võrumaa. Kesknädalal on pisut enam päikest, kuid neljapäevast tuleb jällegi kileriided selga ajada.

Ööl vastu homset on saartel ja Läänerannikul 16-17 kraadi. Pärnumaal 16 kraadi ja ülejäänud Eestis 13-14 kraadi. Pilves selgimistega ilm on Pärnu- ja Võrumaal, mujal võib esineda lisaks hoovihmale ka äikest.

Päeva peale sajab üle Eesti nõrka või mõõdukat hoovihma, on pilves selgimistega ilm. Hoovihma ei tule tõenäoliselt vaid Võrmaal. Puhub edela- ja läänetuul 5-11 m/s. Saartel ja rannikul puhanguti kuni 15 m/s ja endiselt võib esineda ka äikest. Õhutemperatuur on 16-19 kraadi.

Teisipäeval tugevneb kõrgrõhuhari ning on juba pisut soojem ja kuivem - esineb vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm ja õhutemperatuuri on 19-23 kraadi. Puhub lõunakaare tul 3-9 m/s.

Kolmapäeval läheb aga veelgi soojemaks. On vähese ja vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm, õhutemperatuuri saab olema 20-26 kraadi. Puhub kagutuul 3-9 m/s.

Neljapäeval säilib ilmateenistuse andmetel õhusoojus, ent kohati võib sadada hoovihma ning võib esineda ka äike. Puhub edelatuul 2-7 m/s, õhutemperatuur sarnaselt päev varasemaga: 20-26 kraadi.

Reedel jõuab Läänemere äärde uus madalrõhkkond ja toob sajuhooge. Lõunakaare tuule gugevnemist võib oodata pärastlõunasel ajal. Päeval võib sooja olla 22-27 kraadi.