Uus nädal toob kaasa jahedama õhu


Jahe maikuu ilm
Jahe ilmFoto: Tanel Meos

Selle nädala lõpuni püsib mõõdukalt soe, kuid heitlik ilm. Uus nädal jätkub vihma ja päiksepaiste vaheldumisega, ent praegune soe õhumass vahetub jahedama vastu.

Neljapäeval suureneb läänepoolse madalrõhkkonna mõju. Öösel sajab hoovihma Lääne-Eestis, päeval on sajuhoogude tõenäosus kõikjal märksa suurem (~75%), on võimalik äike. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 12 kuni 17, päeval valdavalt 21 kuni 26, meretuulega rannikul 19 kraadi ümber.

Reede, esimese juuli ööks osa pilvi hajub ja vihma võimalus on üürikeseks väiksem. Hommikul lisandub lõuna-edelavoolus niiskust ja päeval sajab kord siin, kord seal hoovihma, võib olla äikest. Tuul puhub valdavalt lõunakaarest ja on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur on öösel 12 kuni 17, päeval 20 kuni 25 kraadi, meretuulega rannikul ja sajuhoogude korral alla 20 kraadi.

Laupäeval on mõjusam kõrgema rõhuga foon ja saju võimalus on väiksem (tõenäosus ~25%). Õhtu poole aga läheneb uus madalrõhulohk ning Lõuna-Eestis suureneb vihma võimalus, on äikeseoht. Tuul puhub öösel läänekaarest, päeval pöördub lõunakaarde ja on mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel 12 kuni 15, Ida-Eestis kuni 18 kraadi, päeval 23 kuni 28 kraadi, vaid meremõjuga rannikul on jahedam.

Pühapäeval liigub üle Eesti madalrõhulohk ühes hoovihmadega (tõenäosus kuni 75%). Pärastlõunal lääne poolt alates saju võimalus väheneb. Tuul puhub öösel lõunakaarest ja on võrdlemisi nõrk, päeva jooksul pöördub läänekaarde ning tugevneb veidi. Õhutemperatuur on öösel 14 kuni 19, päeval asendub õhumass jahedamaga ja sooja on 17 kuni 22 kraadi ja kui õhuvool aeglustub, siis Ida-Eestis veel 25 kraadi ümbrusse tõusta.

Uue nädala esimesel poolel tiirutab Norra merel kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv madalrõhuala, mille serva mööda liiguvad üle Läänemere ümbruse vaheldumisi niiskem õhuga madalrõhulohud ja kuivema ilmaga kõrgrõhuharjad.

Esmaspäeva öö hakul võib eemalduva madalrõhulohu järel Ida-Eestis veel hoovihma sadada. Edaspidi tugevneb kõrgrõhuhari ja saju võimalus on väiksem (tõenäosus ~25%). Puhub tugev edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 8 kuni 13, päeval 18 kuni 23 kraadi.

Teisipäeva (5.07.) öö on ka suurema sajuta. Päevaks jõuab järjekordne madalrõhulohk ja toob vihma. Puhub tugev lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 9 kuni 14, päeval 16 kuni 21 kraadi.