Uus nädal toob sooja, aga vihmase vananaistesuve

 (25)
Vihmane pühapäev pargis
Vihmane päev pargisFoto: Heiki Rebane

Alanud nädalal on sooja kuni 24 kraadi, aga arvestada tuleb pideva vihmaohuga.

Esmaspäeva öösel on pilves ja vihmane ilm. Hommikuks taevas selgineb ja sajuhood harvenevad. Tuul pöördub lõunast läände ja edelasse 4-10 m/s. Õhutemperatuur on 11..15°C.

Esmaspäeva päeval on vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm, õhtul läheneb lõuna poolt uus sajuala. Tuul pöördub edelast kagusse 3-8 m/s. Õhutemperatuur on 17..20°C.

Teisipäeva öösel on pilves ilm ja sajab vihma. Puhub lõuna- ja kagutuul 3-8 m/s. Õhutemperatuur on 12..16°C.

Teisipäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Paljudes kohtades sajab hoovihma. Puhub edela- ja läänetuul 3-8 m/s. Õhutemperatuur on 17..20, Kagu-Eestis kuni 24°C.

Kolmapäeval on pilves ilm ja sajab vihma, õhtu poole saju võimalus väheneb. Puhub edelatuul 4-10 m/s. Õhutemperatuur on 14..18°C.

Neljapäevaks pöördub õhuvool edelasse ning selle toel liikuva vihmapilvemassi jõudmine võib 12 tunni võrra muutuda - kiirema õhuvoolu korral läheb ilm sajule juba hommikuks, aeglasem pilvede liikumine toob vihma kohale alles õhtu poole. Õhutemperatuur on öösel 8..12, rannikul kuni 15, vihmasema päeva korral tõuseb 15°C ümbrusse, kui suurem osa päevast sajuta vastu peab, siis tõuseb 20°C lähedale.

Reedel sajab meil aeg-ajalt vihma. Puhub väga tugev lõuna- ja edelatuul, puhanguid võib rannikul ~20 m/s olla ja ka sisemaal on tuul tugev. Õhutemperatuur on öösel 10..15, päeval 14..17°C.