Uus nädal tuleb kuiv ja karge, öösiti langeb temperatuur miinustesse


Esimesed hallad-21
ÖökülmFoto: Ilmar Saabas

Skandinaavia kohal püsib võimas kõrgrõhkkond. Lõuna poolt osutab vastuseisu madalrõhkkond, mis muutub aktiivsemaks ja selle surve jõulisemaks ning seetõttu tuul püsib tugevana ka homme.

Pühapäeva öö hakul sajupilved eemalduvad ning päev on enamasti sajuta. Kirde- ja idatuul öösel veidi nõrgeneb, aga tänastel andmetel vaid üürikeseks. Päeval tugevneb tuul uuesti ning puhanguid on taas 15 m/s, rannikul 18 m/s. Õhutemperatuur on öösel +4 kuni +7, meretuulega rannikul kuni 9 kraadi, päeval 8 kuni 12 kraadi, teatab ilmateenistus oma nädalaprognoosis.

Esmaspäeval tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ja ilm on sajuta. Kirde- ja idatuul on veel tuntav, puhanguid 15 m/s. Õhutemperatuur on öösel +1 kuni +6, rannikul kuni +9, päeval 7 kuni 10 kraadi.

Teisipäev tuleb kõrgrõhkkonna servas sajuta ning mõõduka idakaare tuulega. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +5, rannikul kuni +8, päeval 6 kuni 9 kraadi.

Kolmapäeval tuleb kõrgrõhkkond meile lähemale ja püsib ka neljapäeval Eesti kohal. Ilm on sajuta ja tuul on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur on öösiti -2 kuni +3, rannikul kuni +8, päeval 7 kuni 10, neljapäeval kuni 12 kraadi.

Reedel tugevneb madalrõhkkonna mõju. Öö on veel enamasti sajuta, päeval suureneb hoovihma võimalus. Puhub mõõdukas põhjakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 0 kuni +5, rannikul kuni +8, päeval 6 kuni 11 kraadi.