Vananaistesuve sünge lõpp! Nädalavahetuse temperatuuripügalad üle 12 soojakraadi ei tõuse

 (30)
Laulukaare remont
Laulukaare remontFoto: Madis Veltman

Rekordiliselt soe oktoobriilm leiab nädalavahetusel oma kurva lõpu. Tuuled ja jahe õhk toovad tõelise sügiskaamose ka Eestisse.

Reedel madalrõhulohk eemaldub ja lääne poolt suureneb kõrgrõhkkonna mõju. Pilved hõrenevad ja enne keskööd sajab veel vaid Kagu-Eestis vihma, päev on sajuta. Puhub mõõdukas lääne- ja loodetuul. Õhutemperatuur öösel 1..7, rannikul on kuni 10, päeval tõuseb 9..12°C-ni.

Laupäeva öösel on kõrgrõhuala serv Eesti kohal, päevaks jõuab Skandinaaviast väheaktiivne madalrõhulohk . Öö on selgem ja sajuta, kuid päev on üsna pilvine ja mitmel pool sajab vähest vihma. Läänekaare tuul nõrgeneb, päeval on tuul muutliku suunaga. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal 0..+5°C, rannikul kuni 10, päeval tõuseb 8..11°C-ni.

Pühapäeva öösel saavutab ülekaalu kõrgema rõhuga ala, kuid öö hakul sajab veel kohati vähest vihma. Päeval läheneb Põhja-Atlandilt Teravmägede suunas liikuva aktiivse madalrõhkkonna kaguserva, mis avaldub meil edela- ja lõunatuule tugevnemises, õhtul ulatuvad tuuleiilid rannikul 18 m/s. Sadu veel ei jõua. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal -2..+3, rannikul on kuni 8°C, päeval 6..11°C.