VÄRSKE PROGNOOS: Jaanilaupäev tuleb soe, ent mõnel pool siiski vihmane

 (3)
VÄRSKE PROGNOOS: Jaanilaupäev tuleb soe, ent mõnel pool siiski vihmane
Foto: Rauno Volmar

Ilamteenistuse värske prognoosi järgi tulevad jaanipühad soojad, ent mõnel pool võib siiski Eestile kohaselt vihma sadada.

Neljapäevaks jääme kõrgrõhkkonna põhjaserva. Samas ulatub Skandinaaviast Soome soe front ja selle mõju võib ulatuda ka Soome lahe lõunarannikule. Seoses sellega on päeval Põhja-Eestis hoovihmavõimalus ~30..50%, mujal Eestis on sajuvõimalus väiksem, õhtuks sajuvõimalus väheneb. Puhub mõõdukas ja nõrk läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 8..13, päeval 19..25°C.

Reedel eemaldub kõrgrõhuala kese kagusse ja soe front koos pilvemassiiviga liigub Eestile lähemale. Päeva jooksul suureneb hoovihma võimalus Lääne- ja Põhja-Eestis 60-80%, Kagu-Eestis on sajuvõimalus alla 25%. Puhub mõõdukas läänekaare tuul, pealelõunal pöördub tuul lõunakaarde. Õhutemperatuur on öösel 10..15, päeval 19..25°C. Õhuvool pöördub lõunasse ja õhtuks saabub lõunast soojem õhumass.

Seotud lood:

Laupäeval jääme kõrgrõhuala loodeserva. Öösel võib veel kohati hoovihma sadada, päev tuleb sajuta. Kõrgrõhuala lääneservas ja läheneva madalrõhuala ees jõuab Eestisse väga soe õhumass. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 13..17, päeval 24..30°C.

Pühapäeval kõrgrõhuala eemaldub kagusse ja Läänemerelt liigub madalrõhulohk Eesti suunas. Öö ja ennelõuna on sajuta, kuid pealelõunal suureneb saartel vihma ja äikesevõimalus ning õhtul sajab mitmel pool hoovihma ja on äikest. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul, kuid äikesepilvede all võib olla tugevaid üle 20 m/s puhanguid. Sooja on öösel 14..19, päeval 25.. 30°C.

Esmaspäeva öösel liigub madalrõhulohk üle Eesti. Sajab vihma, on äikest. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul, äikesega kaasneb tugevaid puhanguid. Päevaks tugevneb Eesti kohal kõrgrõhuhari ja sadu edela poolt alates lakkab. Tuul pöördub läände ja edelasse. Õhutemperatuur on öösel 15..20, päeval 18..24°C.

Teisipäeva öö on peamiselt sajuta, kuid päeval liigub üle Eesti järjekordne madalrõhulohk ja mitmel pool sajab hoovihma. Puhub mõõdukas edelatuul. Õhutemperatuur on öösel 9..14, päeval 17..23°C.

Kolmapäeval madalrõhulohk eemaldub ja õhurõhk tõuseb. Öösel sajab kohati, päeval on sajuhooge enam (sajuvõimalus 25-50%.). Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 9..14, päeval 18..22°C.